Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Office 2007 instalce po skončení podpory

Zdravím, můžete mi poradit kde stáhnout instalaci MS Office 2007? Podpora skončila 10.října 2017

Chtěl jsem jí stáhnout ze stránek MS https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/office kde se zadá licenční číslo. Nyní po zadání kódu vyskočí hláška "Chyba Pro produkt, který se pokoušíte stáhnout, byla ukončena podpora…" a instalační soubor se nestáhe.

Máme také instalční CD na kterém je podle všeho zkušební verze. Když chci Office aktivovat, tak to napíše, že zadané licenční číslo není platné. Máme asi 10 kartiček "MS Office Basic 2007 se zkušební verzí sady Office Professional 2007" ani jedno z licenčních čísel neprojde.

Zajimavé je, že licenční číslo na stránkách MS projde (smyšlené neprojde), ale při aktivaci ne.

Pro úplnost instalaci chci provést na nový notebook, starý je nefunkční.

Ono těch vyerzí (edic) bylo více. Je potřeba zkontrolovat, kterou verzi instalujete - instalačka byla jiná pro verzi Basic, jiná pro "Studenty a domácnosti".
Je otázkou, jestli to z nějakého zkušebního instalačního CD projde. Ta originální instalační media MS prodával a byla označena jako DSP OEI Master Kit (jeden tu mám).

Ty jsi trotl :-D To bylo přirovnání. Pro Windows lepší balík není, myslím běžně k mání a v cz, a OO nebo LO se s ním dají srovnat pouze tak jak jsem psala. Nemluvím o Lotus, Star, Ashampo a podobných. Ty u nás nepoletí když pro nové verze není čeština. A ty víš o kvalitnějším balíku než je MO když tak žasneš nad příznaky BMW a Favorit? :-D:-D

Neměl jsem pocit, že by byl až takový problém s OO/LO. Zajímalo by mě těch 10 věcí.
Nevěřím, že by se našlo tolik věcí, které m$ umí a Lo neumí. Vím o věcech, které dělá každý jinak, tudíž jsou nekompatibilní (třeba rovnice), poněkud problém je s makry, oba používají stejný jazyk (oo může používat jazyky různé, m$ zůstává u basicu), ale mají jiný objektový model dokumentu. To že se dokument totálně rozhází se stává při přenosu mezi stejnými verzemi m$ stačí jen jiná výchozí tiskárna systíému nebo jiná konstelace hvězd, u LO jsem tohle nikdy nemusel řešit, u něj přenos i mezi dost odlišnými verzemi probíhal korektně.
Ostatně je to systém otevřený, můžete vývojovému týmu jejich implementaci navrhnout (i když nemáte nikde záruku, že se tím budou zabývat, protože podobných podnětů nepochybně dostávají víc než zvládnou přečíst).
Když jsme už u toho wordpadu, ten mě nedávno šokoval tím, že normálně načetl dokumet z LO (odt) dokonce si byl i podobný. Přitom doc a docx odmítá (umí jen to, co bylo stvořené ve verzi 95, pokud ještě vůbec, dokument ve formátu 95 jsem už dávno neměl). Takže m$ zabudoval do svého editoru podporu pro konkurenci líp než pro sebe. Vsadím se, že minimáílně 50% lidí z těch 99% by úplně vystačila s wordpadem a o jeho existenci ani neví.

V jednom máš pravdu - prechod na OpenOffice sa tomu rovná. Ale prechod na LibreOffice - to je už iná káva.
OpenOffice je de facto na konci. LibreOffice sa neustále "modernizujú" (pretože ho tvoria bývalí tvorci OO od Apache, čo prešli k The Document Foundation, kde LO sa tvorí), na 95% je kompatibilný s M$O a navyše - je ZADARMO, nezaberá toľko miesta na HDD, nevyťažuje tak CPU (ako ten moloch nenažraný M$O).

Bez licenčního čísla byly možná nějaké kreky. Licenční číslo bylo i u ofice 95. Pokud si pamatuju, tak rozchodit 97 pod vistama nebylo úplně jednoduché, tak se nechci domýšlet jak to je třeba pod desítkama. Ale pravdou je, že byl dimenzovaný na mnohem pomalejší počítače, takže rychlost musí být úchvatná, pokud si nekalibruje zpožďovací smyčku a nevkládá schválně nopy, aby měl uživatel dojem, že má nedostatečný hardware a musí upgradovat.
Jinak většina lidí, co znám používá office 2000 nebo 2003. Oni pak ty vyšší s tím páskem (ribbonem) místo klasického roletového menu nebyly přijímány moc dobře. Navíc poslední roky nebyly peníze na nové počítače, takže k obměnám dochází až poslední dobou.

Já si myslím, že dnes už to tak moc velká katastrofa nebude. Já mám sice Professional Plus 2016 ale při dnešních cenách to už může být asi jedno. Mě offisy stály 230,- korun. Aktivovany po telefonu s operátorem. A ofiko obrazy se dají sehnat i jinde než přímo na serverech Microsoftu.