Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dron s fullHD kamerou

Na jar bude mat synator narodeniny a dnesne decka je uz problem niecim zaujat. Dron by bol vhodny darcek na blbnutie na zahrade, ci futbalovom ihrisku a navyse by som ho obcas pri praci vedel vyuzit aj ja.
Moje poziadavky su dron s FHD kamerou, min 20min vydrz vo vzduchu, idealne s napojenim na mobil na dialkovom.
Cena pod 500 eur, cim menej tym lepsie.
Ocenim vlastne skusenosti, pripadne aspon nieco z videnia/pocutia. Na Ali a Ebay su toho kvanta, rad by som vsak nieco overene.

Jo, to patří mezi špičku za tu cenu a taky bych ho doporučil. Párkrát jsem s tím letěl a je super.

Pro Flega: Já jsem synátorovi (i sobě) koupil pro začátek model SYMA X54HW, který je levný a hodně vydrží.
Má funkci "viset ve vzduchu", takže pro začátečníka je to výborné, jak se naučit základy. Má i FPV, takže můžeš sledovat reálný obraz z kamery v mobilu. Bohužel, kamera není full HD a není moc dobrá. Výdrž tak 8-10 minut. Je dobré zrovna přikoupit náhradní baterie, ale to se týká všech dronů.

https://www.youtube.com/watch?v=Sdky0rOAfqA
https://www.youtube.com/watch?v=Tzeze4N-sZk&t=187s

Hračka je ta SYMA, kterou mám doma a létáme na vzálenost cca 130m. Jako hračka výborná. DJI Phantom 3 je úplně jiný level. To už hračka není. Má výbornou kameru a spoustu funkcí. Automatický vzlet, přistání, vrácení se na místo vzletu atd... Stabilita je dokonalá.

Ako som povedal chcem to obcas vyuzit aj pri praci, a preto pozadujem kvalitny obraz, stabilizaciu obrazu a letu a vydrz aspon 20min. Obcas robievame vo vyske na nedostupnych miestach, ci je treba nieco pozriet hore a rozkladat rebrik, ci prisuvat plosinu je zbytocne nakladne a casovo narocne. S dronom som tam za par minut (aj s rozbalenim a zbalenim).
Navyse by sm rad dokopal svojho syna k tvorbe videi a to urcite s hrackou ako SYMA a spol nepojde.
Ale drahe to je uznavam, cakal som lepsie ceny na dron trhu.

Navyse by sm rad dokopal svojho syna k tvorbe videi

Pocitam, ze ho to do mesiaca prestane bavit. Ak chces aby sa nieco naucil a tocil videa tak za porovnatelnu cenu zozenies fotak s ktorym sa okrem slusnych fotiek daju robit slusne fullHD videa. Si pozri ako vyzeraju realne zabery z toho "profi" drona. Ale tak, kdekto je dnes schopny tocit videa s akcnou kamerou za 30€ a este je s vysledkom aj spokojny.

chcem to obcas vyuzit aj pri praci

To si neviem predstavit, my sme mali vsetky vonkajsie sietove prvky v plastovych krabiciach - niektore sice mali aj okienko, ale predstava ze sa do toho okienka triafam s kamerou na dronovi je humorna.

Priklad...niektore sajty su napríklad na bytovkach a cinziakoch. Obcas sa tam treba pozrieť, ci je vsetko ok. Klasicka bytovka, vyslapat hore, presunut tazky rebrik, otvorit poklop, vyliezt na 4m stoziar a pozriet, ci nie je nieco uvolnene a pod.
S dronom pridem dole, vypustim ho, pozriem, ci je vsetko okba za 5min mozem ist bez namahy domov.

Hlavně pozor na to, že na Slovensku jsou předpisy pro létání s drony v mnohém přísnější a skoro ve všem složitější než v ČR (a to už je co říct). Dnes už trochu kuriozní nám přijde, že pro fotografování (a natáčení) s drony je třeba získat povolení i od Ministerstva obrany SR. Ale především je nezbytné ještě před nákupem prostudovat legislativu - dostupná je na stránkách Dopravného úradu: lietadla-sposobile-lietat-bez-pilota. A stejně jako u nás se s přibývajícím počtem dronů a jejich "pilotů", kteří kašlou na všechno, začíná dost nepříjemně zpřísňovat kontrola dodržování leteckých předpisů (u nás doplněk X, na Slovensku zák.č. 143/1998 Z. z.). Sankce jsou pro běžné smrtelníky víc než nepříjemné.