Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím čistíte monitor?

Zkoušel jsem iron, ale ten není moc dobrej, akorát jsem to rozpatlal, občas na něj prsknu, nebo špatnu prstem, co s tím? :-)

Já vím, neprskat a nešmatat, ale když už se to stane?

Voda a svedska uterka respektive taky jsou ruzny kvality, proste vyssi kvalitu na urovni hadriku na optiku. Jemne to dalsim hadrikem na optiku vytrit do sucha, aby nezustaly kapicky.

Nic vic nevedu, obzvlast pri mych zkusenostech. Mastny flek jsem kdysi chtel umyt mydlovou vodou a setrel jsem si ze skla pokoveni, tudiz v podstate jsem ten jeste CRT monitor znicil.

LCD monitory maji kryci vrstvu casto z nejakeho tvrzeneho plastu, to neni sklo a tudiz urcite nepouzivat pripravky, kterymi se cisti sklo, mohou to naleptat.

Môžu ale aj nemusia, asi mám šťastie. 8 rokov monitor LG, 5 rokov 3D tv LG, 2 roky 3D tv Samsung, predtým dáke CRT made in China a nič sa mi nerozleptalo. Asi aj záleží aký silný ekrazit kúpiš v sámoške, ja používam iba tie konvenčné. Alebo to nechať na polovičku a tá to aj tak nagebrí okenou popri umývaní okien :-)

LCD nebo CRT monitor? Muze byt znacny rozdil a i u CRT byly ruzne technologie, viz jak pisu ten muj NEC s pokovenim na povrchu displeje, ktere sundala i mydlova voda.

Monitor cistit pouze pripravkem doporucenym vyrobcem monitoru. Blba odpoved, ale pravdiva, jen vyrobce vi, co pouzil za materialy a co se na to smi pouzit.

Když to tu tak čtu, tak se směju, jak si někteří zakládají na kosmetice a platí za zbytečnosti.
Dočista stačí destilovaná voda a kvalitnější odličovací tampon z lepší vaty, která nepouští chlupy.

:!: Kazdy monitor, TV, dle technologie se muze cisit jinym zpusobem, jinymy prostredky, LCD/TFT monitor se kuprikladu cisti jinak jako TV nebo Plasma monitor.
V kazdém pripade se vyhni domacim prostredkum, v lepsim pripade nechaji jen cmouhy, v horsim rozleptaji ochranou folii filtr, i "cira voda" ti necha smohy..

TiP ~ Bud zakup specialni cisici sadu, nebo pouzij alespon klasicky na cisteni optiky bryli, tim ni nepokazis (pozor na ty nejlevnejsi made in china, nechavaji smouhy).
- Na LCD/TFT zpouzij treba Dakomex
*Jestli neni vylozene spinavy, staci protiprachové hadriky, my na to mame v praci takovou (antistatic) penu (kterou pouzivame i v srvice, na cisteni HW casti/ploch, na to ze je na multiplochu, s "pěnou" mam tak nejlepsi zkusenosti.).

Zdravim má nekdo zkušenosti s hamou (Hama) ? Tez hledam nejaky prostredek na monitory primo na lcd a nechtel bych si rozleptat monitor za 19 tacu tak by me zajimalo jakej by jste doporucili nebo bude stacit ta hama mamka ho pouziva na plasmove televize ale je ktomu napsano LED,LCD,Plasma dekuji za rady