Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Galaxy S8 Knox customization

Ahoj, nedávno jsem koupil S8 z EU distribuce a pořád mi vrtá hlavou 'knox customization' nastavení - předposlední záložka v sekci informace o softwaru...

Píše mi to tam v překladu, že moje zařízení je přizpůsobeno na nějakou polskou firmu Polkomtel SP blabla.

Jo, mám 'poláka' z EU distribuce, tudíž mi je jasné, proč tam není nějaký Deutsche Telekom.

Chci se ale zeptat, co to vlastně reálně znamená a jak se mě to může případně 'dotknout' chápu to do té míry, že je to asi nějaký profil nastavení KNOXu ale nic víc. Je tam i zobrazené číslo a mail na tu firmu atd. Předpokládám, že se to asi nijak 'zvrátit' nebo resetovat nedá, pokud bych si tam nedával custom ROMku, což ale neplánuju, nestojí mi to v případě takového telefonu za námahu

Díky

znamená to tolko,že v cz možno nebude poskytovaná žiadna bezplatná záručná oprava,alebo to žiadny servis v cz vôbec nepreberie do opravy a v prípade problémov to budeš musieť zaslať na vlastné náklady do polska,možno nebude možné použitie niektorých služieb alebo sim kariet českých operátorov,pokial je telefon blokovaný na polského operátora a podobne.......proste pokial telefon nebol určený priamo aj pre český trh,nemusí v cz existovať žiadna podpora /záruka/servis.....

Jo, takže to je ten praktický důvod způsobu reklamace v případě EU distribuce...

No já počítám s tím, že během záruky se s přístrojem nic nestane (s4 držela 4,5 roku a akorát se vychechlal 3,5 jack)

Akorát mě zarazila jedna věc: pochopil jsem to správně, že by mi ho nemuseli vzít ani kdybych si ho šel tady do českého servisu nechat opravit, kdyby se něco podělalo po záruce? Jako doufám v to, že ten mobil prostě bude držet léta a oprava nebude potřeba - přece jen nejsem ten typ, kterému by mobily padaly z ruky :)

Jenže minimálně baterku budu muset jednou měnit ale to mi snad udělají... podle mě by se to omezení mohlo spíš vztahovat na softwarové vady ne. Nechci si tu baterku totiž měnit doma, protože bych si i po výměně rád zachoval voděodolnost a v autorizovaných servisech prý mají to zařízení na zpětnou aplikaci toho nanopolymeru atd...

Česká T-mobile sim mi normálně jede - to, že je polák, se dá akorát poznat při startu a právě v knox záložce... bloatware jsem odstranil. No tak snad by případně prodejce byl i po záruce shovívavý a případnou opravu by zprostředkoval

To je už celkem překonaná konspirační teorie a mýtus si myslím... a i celkem nelogický - skládat to "z bůh ví jakých dílů" by bylo ve výsledku ještě dražší, než normálně :D jestli se toto někdy před lety dělo, budiž. A za šedivou distribuci se dá dnes označit akorát světová pokud vím. Toto je prostě normální S8 v oficiálním stavu...

Vždyť tady nejde vůbec o Polsko... co tím vůbec konkrétně myslíš? jako že by tam byl úplně jiný HW? Nedokážu si teda představit, že by tam cpali nějaký šunt a pak to ještě nějak přejmenovávali a kdo ví co, aby to nešlo poznat... ne, opravdu nemám falešnou čtečku otisků prstů apod :D těch věcí z odkazu jsem si nevšmil... (samozřejmě mám polský manuál)

CPU-Z, terminál, benchmarky a i ty věci z odkazu jsou v pořádku... tak fakt nevím, proč by to měl být nějaký fake. pochopím, kdyby to byla laciná čínská kopie... ale to se mi opravdu zdá jako hloupost - tyhle věci jsem taky už viděl
PS - už jsem ho i sprchoval, topil, vše OK :D

Neměl jsem v úmyslu se nějak hádat nebo trollit ale myslím, že nějakého šunta bych poznal a opravdu nic nenasvědčuje tomu, že by ten stroj někdo "rozebral" a posléze nějakým způsobem přestavěl.

Jedině mě napadá, že by to mohl být bazarák, jenže vizuálně nejeví žádné známky poškození. Jestli by se to dalo poznat v systému (potom, co by případný překupník telefon resetoval) nevím... ale na začátku jsem musel nastavovat vše, včetně KNOXu apod. - a nevím, jestli se při továrním resetu obnoví i jeho nastavení... jinak mi to hlásí, že zařízení je oficiální

aby som to upresnil,z vlastnej skúsenosti viem,že kustomizované modemy,telefony samsung oficiálne autorizované servisy neprevezmú na záručnú/pozáručnú opravu, pokial neboli určené na konkrétny trh a dotyčný operátor,pre ktorého bola kustomizácia spravená, neposkytuje služby v danej krajine,vždy odkážu na to,že podporu/servis/ opravu žiadajte u operátora,pre ktorého bola kustomizácia vykonaná-obvykle sa pred poskytnutím akéhokolvek servisu kontroluje IMEI,P/N,S/N a podla toho je lahko identifikovatelné,kam a pre koho bol konkrétny výrobok určený,pokial je zistená kustomizácia,výrobok nieje obvykle prevzaný do oficiálneho samsung-servisu ,servis je poskytnutý len pre výrobky určené do volného maloobchodného predaja v danej krajine a s daným výrobkom Ta odkážu na zmluvný záručný/pozáručný servis konkrétneho operátora...........
u takýchto výrobkov sa nejedná za normálnych okolností o žiadny fake ako bolo spomenuté predtým,ale má obvykle pozmenený firmware/interný OS,môže mať upravený hardware napr. kvôli sieťam a frekvenciám,ktoré dotyčný operátor v danej krajine obvykle používa,takže už nieje zaručená plnohodnotná funkčnosť niekde inde,než v oblasti pôsobenia daného operátora,pre ktorého sa kustomizácia previedla,preto to obvykle ani nezoberie do opravy bežný zmluvný servis výrobcu telefonu,ale servis,ktorý má zazmluvnený konkrétny operátor.....

Aha, díky... už to chápu no. Ještě mě ale napadá - řekneme, že případná pozáruční vada bude velmi pravděpodobně hardwarová. No a i když je telefon upravený, tak to nutně neznamená, že je blokovaný - jak jsem psal, SIM jede dobře, mobilní data taky. Tudíž si myslím, že z hardwarového hlediska by tam neměl být rozdíl. Podle IMEI jeho cesta začala klasicky ve Vietnamu v té velké Samsungovské fabrice, pak putoval do Rakouska (tuším 11/2017 tam bylo napsané) a pak v lednu (krátce před objednáním) směřoval do Polska, kde byl registrován pro operátora Plus... za pár dní už jsem ho pak objednal.

No jde mi o to, že moc nechápu z jakého konkrétního důvodu by mi nějaký místní ostravský Samsung servis nemohl vyměnit baterii nebo opravit poškozený jack (po záruce samozřejmě)

Pochopil bych to třeba v případě, že bych z nějakého bizarního důvodu měl americkou verzi se Snapdragonem atd...

Jako v případě nouze bych se s těmi poláky nějak domluvil ale to už bych se raději vzdal voděodolnosti a nechal si tu opravu nebo i výměnu baterky udělat v nějakém normálním solidním servisu, kde by jim tohle snad bylo úplně jedno.

Taky pokud bych měl nějaký softwarový problém, tak se ho spíš pokusím vyřešit sám a nepoletím hned do servisu