Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí box USB 3.0 + Výběr 2,5" disku

Vybraný Icy Box 250StU3+BH kvůli dostatečnému výškovému profilu disku do budoucna, protože požadavky na kapacitu se budou v čase zvyšovat, tím také výškový profil dalších disků. Lze osadit disk až do 12,5 mm. Výrobce Raidsonic dokonce nabízí i 15 mm verzi, kterou nelze v ČR zakoupit.
http://www.raidsonic.de/products/external_cases/external_cases_25/index_en.php?we_objectID=461

Údajně můžou být problémy s některými disky a to kvůli osazenému chipu (nekompatibilita).
Máte s tím někdo praktickou zkušenost nebo víte čeho se vyvarovat a co si ohlídat?

Jaký disk doporučíte? Minimální kapacita 1 TB. Raději rychlejší, 7200 otáček, pro případ že by v budoucnu bylo třeba disk použít v notebooku.
Děkuji za případné rady.

Osobně beru modré WD, když už je nutno pořizovat 2,5" HDD. Do notebooku už jen SSD, tj. 7200RPM disky určitě ne, do externího rámečku zcela určitě 5400RPM. Výška je taky zbytečná, USB disky bych větší kapacitu než 1TB nedoporučoval kvůli mechanické spolehlivosti, a tedy bohatě postačí standardní výška 7mm.

Vždy je třeba mít na paměti, že USB storage NENÍ pracovní prostor, ani úložiště. Je to médium na přenos dat, maximálně zálohovací prostor. NIC VÍC!

Díky za názor. WD Black mají 5 letou záruku a to považuji za dost přínosné s přihlédnutím k cenovému rozdílu v řádu stokorun. Black má 7200 ot. a opravdu se může hodit do notebooku v případě, že má uživatel větší objemy dat, protože SSD je stále ve vyšších kapacitách drahé. Pak taky vidím u SSD podstatně vyšší rizikovost vad a ztráty dat, k tomu s mnohem menší šancí na záchranu dat (pokud někdo nezálohuje, ano, každý si sahněme do svého svědomí). Takže WD Black s 5 letou zárukou je podle mne jistější a správnější volbou, nehledě na to, že v USB 3.0 rámečku bude jeho výkon nedoceněný, což uznávám.

To je třeba pochopit: do ext rámečků je zbytečné kupovat 7k2rpm disky, i když přenosová rychlost interface (v tvém případě USB3) k nim nabádá. Box je na přenášení dat, s přivřením oka externí úložiště, na to ti opravdu stačí 5k4rpm disk. Ale to už pravil Tač. Raidsonicy kupuju (i když tebou vybraný typ neznám) a jedná se o to lepší, co se dá koupit. S modrým WD souhlas.

Ještě se tedy zeptám jinak - Pokud uživatel předpokládá postupem času dokoupení rychhlejšího USB 3.1 rámečku, má smysl vzít nyní HDD 7200 ot.? Tam už přeci bude mít rychlejší disk smysl a praktický přínos. Pravda, USB 3. 1 rámečků je zatím jako šafránu. Do toho USB 3.0 by později dal nově zakoupený WD Blue 5400 ot. Mě to stále směřuje k té 5 leté záruce, protože HDD jsou spotřebním zbožím a odcházejí do křemíkového nebe. Disk bude používaný denně.