Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde pc

Dobrý den,
včera jsem přijel z dovololené a zjistil sem s velkou radostí ze mi nejde PC. PC se zapne ale nejde mi monitor a píše to tam že nemá signál nebo je odpojen ale je připojen a v zásuvce proto sem si myslel jestli to nemůze být schořelý zdroj nebo něco poradte prosím

No je nieco vadne. Co asi s tym?
Ak to bolo dlho vypnute z 230V tak ako prve by som skontroloval knoflikbaterku na zakl.doske, prip. kupil novu (30Kcs?). Skontrolovat karty v slotoch, RAMky, vytiahnut - zastrcit, poodpajat vsetko nepotrebne (nechat len dosku+CPU+RAM+grafiku) a skusit zapnut, ak to nabehne tak je chyba v HDD alebo v niecom co si odpojil, ak to nenabehne tak je chyba najpravdepodobnejsie v MB, moze byt RAM alebo zdroj ale to sa samo od seba nezvykne pokazit.

ted jsem přišel na jednu věc a asi mam strach že to odnesla zakladní deska no jelikoz kdyz jsem připojil cizí disk jsou tam dva kabely jeden tušim li ze zdroje a druhej připojenej na zakladní desku jestli si to myslím správně (jsem amater a v pc se hrabu po prvé) nic mene kdyz zapnu disk na oba kabely nezačne pracovat a pc porad nejde ale jakmile kabel který je propojen s zakladní deskou vytahnu disk se roztočí a začne pracovat tak mam strach ze asi odešla základní deska :-(:-(

Proboha, jakej cizí disk, jaký dva kabely? Buď od té dobroty, a popiš přesně co jsi od návratu z dovolené s tím počítačem všechno prováděl. Pokud tam jsou dva disky, fungovalo to někdy s oběma? Jsou disky PATA (široký plochý kabel) nebo SATA (úzký kabel)? Jak jsou nastaveny jumpery Master/Slave?