Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Clean CMOS (nejede mi počítač)

Caute , chcem sa spytat na clean cmos sa da pouzit jumper aj z inej dosky? myslin aj značka ine,
Lebo rano som čistil pc, a ked ho zapnem blika ine monitor, klavesnica ani nesviet ani kabel čo je zapojeni vzadu čo je od internetu,
Změna předmětu, původně: Clean CMOS (Prasak)

Chtěl bych ale upozornit, že ten jumper tam být musí a nesmí být v poloze Clear CMOS. Pro některé desky je zapnutí s jumperem v této poloze poslední zastávkou před sběrným dvorem - spolehlivě se tím zničí (naštěstí se to netýká všech desek, některé to přežijí bez úhony). Pokud ale není nasazen jumper v poloze zpravidla označované jako "Normal", je paměť CMOS bez napětí a některé desky nenastartují vůbec, jiné trvají na nastavení BIOSu a některé se chovají podivně.

Ach jaj.... zase jeden z tých, čo nečítajú.... Nepísal o "čistení systému", písal o reset CMOS do default nastavení. A to je úplne niečo iné.
Pri čistení skrine môže povytiahnuť konektory, stratiť (nasať) jumpery, povoliť uložené komponenty (RAM, chladič, grafiku....). Tu musí ísť systematicky, komponent po komponente riadne usadiť a skúšať, skúšať, skúšať... až to naskočí (pokiaľ však nie je niečo fakt odpálené).