Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě nové PC sestavy s některými stávajícími komponenty

Dobrý večer,

rozhodl jsem se trochu zainvestovat do PC sestavy, s tím, že bych si dopřál nějaké novější tituly, které mi doteď byly zapovězeny (GTA5, Playerunknown's battleground, FIFA 18). S tím, že bych chtěl ideálně sestavu postupně doplňovat, než ji koupit najednou. Ideálně bych dříve nebo později, po dokoupení všech potřebných komponentů i např. livestreamoval na twitchi, popř. nahrával a ukládal videozáznam během hraní (prostě nahrát si zápas Fify "živě - během hraní") - není podmínkou. Nejsem v těchto věcech úplně zběhlý, ale pod tento text napíšu moji stávající sestavu, zda-li by se nedalo použít něco z ní a začít například pouze koupí zákl. desky a procesoru, s tím, že pak by se k tomu dokoupil potřebný zbytek.

Problém je, že nevím, jak tyto starší kousky, co mám teď, půjdou a nepůjdou osadit do nových komponentů. Proto žádám o radu vás. Jen doplním, že momentálně využívám dva monitory - jeden připojený přes DVI-D do grafické karty, druhý přímo do základní desky - zase s tím, že monitor bych dokupoval jako poslední - jenom jeden jako hlavní, nějaké FULLHD (jeden z dvou stávajících si nechám jako druhý monitor)

Dále mě zajímá názor, zda je lepší to postavit na intelu, nebo na nových ryzenech (jak říkám, nejsem v tom tolik zběhlý, tudíž neznám všechny pro a proti té a té platformy) - ale dle toho mála, co se ke mně dostalo, jsou nové Ryzeny skvělé v poměru cena/výkon.

Momentální sestava:
MSI H81M-E35 V2 (MS-7817)
DualCore Intel Pentium G3258, 3200 MHz (32 x 100)
Corsair Value Select VS2GB1333D3
MSI R7 260X (MS-V293)
WD Blue EX - 1TB

Pro tuto chvíli je pro mě tato sestava vcelku uspokojující, ovšem jak říkám, rád bych dohnal tu pár let trvající propast mezi mnou a hrami)).

A zapomněl jsem dodat, že OS mám.

Děkuji za všechny případné rady.

edit: zdroj dodám za chvíli, vytratil se mi

A ještě otázka. V případě, že bych teda zakoupil na začátek pouze ramky dddr4, procesor nějakej ryzen nejspíše a nějakou základní desku, šlo by to zatím na "půl plynu" s tím, že bych tam ze začátku měl grafickou kartu r7 260x a poté za měsíc/dva bych koupil grafickou kartu nějakou lepší?

Tak jenom taková aktualizace tohohle dotazu.

Nakonec to udělám tak, že nejdříve koupím https://www.czc.cz/kosik#_=_ tyto věci. S tím, že ponechám ze stávajícího počítače HDD, Grafiku a zdroj. Poté tenhle počítač za nějaké drobné prodám a dokoupím tuto grafickou kartu https://www.alza.cz/msi-gtx-1050-ti-gaming-x-4g-d4529148.htm nějaký 1TB HDD a když to bude nutné, tak i zdroj (což předpokládám, že nutné bude). Až úplně naposled nějaký adekvátní monitor a SSD disk, ale to až to bude vše komplet. Můj dotaz zní, zda-li by bylo možné to takhle provizorně na měsíc nechat, jestli to nebude dělat nějakou neplechu či podobně, dokud nedokoupím/nevyměním.

Momentální zdroj - https://www.czc.cz/seasonic-ss-400et-f3-400w-oem/40556/produkt?gclid=CjwKCAiAxJPVBRB4EiwAsCA4aYD8uPI7w_aEwEfjcGHTYLPk0QWAn_LSTE3A3-hDt8UtTFwhg1lXbxoCKwcQAvD_BwE 3 roky starý cca

Kdybych já byl na tvém místě, tak na bazaru koupím nějaké i5/i7 (podle suportlistu MB), jestli tam máš pouze 2 GB paměti

Corsair Value Select VS2GB1333D3

tak přikoupím RAM a SSD. Podle mého názoru, je systém upgradu co plánuješ, cesta do pekel. Až bych měl na celou sestavu tak pořídil nové Pc. Nic nenutím, jen můj názor.

Nemyslim si, ze je to cesta do pekel. Jenom to proste neprobehne najednou, ale postupne. Jak rikam, tenhle pocitac mi bohate postacuje na lolko a csko, ovsem na jine hry si muzu nechat zajit chut. Takhle kompletne obmenim pc a podle testu, co sem koukal, budu ve hrach vic nez spokojenej. Proč je to podle tebe cesta do pekel?