Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolize IP adres

Dobrý den ,mám takovou prosbu, už po několikáté se mi stalo ,že se mi změnila sama IP adresa na sítovém disku Cloud WD, tím pádem se nemohu na nej v pc podívat. Musím v pc ručně zmenit IP adresu většinou poslední číslo např ze100 na 101. Pak opět funguje. Proč píšu koupil jsem tv 2dny v poho pak se disk v tv neobjevil z ničeho nic. V pc jsem ho vyděl tak jsem na tv dal nastavit IP automaticky a všiml jsem si ,že on si přiřadil na konečné číslo ze 101 na 105. Jde i o to jestli můžu přiřadit k sítovému disku IP na pevno, aby se mi to už samo neměnilo????? Jsem laik a moc siti nerozumím.

Adresa se nemeni "sama od sebe", ale tak, jak ji tvůj DHCP server (obvykle v routeru) přiřazuje. Přiřazení má nějakou platnost a po vypršení platnosti dostane zařízení novou adresu.
Pokud chceš, aby se Ip adresa neměnila, na routeru u svého "WD síťového disku" nastav, aby byla adresa statická. Umí to všechny normální routery.