Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešenoAnketa Jakej monitor 24 VA vs IPS

Zdravím mám v plánu koupit novej monitor a stávající VA BenQ GW2450HM použiju jinde.Zůstanu asi u 24 FHD protože nová GPU bude následovník GTX1060 6GB použití většinou net filmy a sem tam hry,jenže pořád nevím jestli vzít IPS nebo zase VA.U IPS je to pořád dokola IPS glow dost často atd takže nějaký zkušenosti tipy na monitor ? Z IPS to vidím jenom na iiyama XU2492HSU-B1 kde jsou komenty všelijaký ohledně podsvícení,u VA pak opět BenQ GW2470HM nebo iiyama ProLite X2474HS-B1 má někdo nějakej z těhle monitorů? Recenze se už pomalu nedělaj jako dřív a je jich málo,zaráží mě tak nízký ceny aby dnešní VA nebyl horší než starej jako se mě stalo u monitoru Tn Acer kterej je k ničemu,co sem porovnával parametry toho BenQ tak jsou úplně stejný jako u toho co mám akort je o dva litry levnější a má jinej rámeček.....

Jakej monitor z těhle nejlepší vola?

71%
6%
24%

Poznámka:
Kupuješ, vybíráš monitory nižší cenové třídy kde jsou rozdíly zanedbatelné a více méně jak se zrovna ten či onen kus/série povedl a to hlavně podsvícení, které je jistý problém u všech výrobců = žádný to nemá/neumí vyrobit na 100%.
Pokud chceš mít jistotu, tak třeba je vidět fyzicky v akci a sám usoudit který ti vyhovuje.
(jinak monitor je vysoce návyková záležitost a každý to vidí, posuzuje jinak dle svých očí a pocitů)

No fyzicky Ok jenže to znamená vzít objednat vybraný kusy najednou a nejlepší si nechat,zbytek vrátit jinak nevím kde by je měli vystavený alspoň ty lepší,obchody tuto jsou nacpaný těma levnejma a třeba iiyamu sem nikde v obchodech neviděl,všude Samsung,LG + noname značky a většinou všechno Tn....

No já to nezjišťoval nějak ,ale tady pobočka Most měkdo vracel router a prodavač mu říkal že peníze na účet do měsíce až,ale je to už nějaká doba taky.Jinak mě docela překvapuje u tý iiyama ProLite ty vadný pixely co psal i XoXo ,tak jestli to nemá nějakej důvod to jejich záruka 0 vadnejch pixelů 30 dnů od koupě ,buhví odkud ty panely berou a jaký kvality,no já půjdu zase do značky BenQ - GW2765HE tak snad to nebude trefa vedle....

mif - srovnávat VA s Tn tak to si přehnal krapek...;-)

Já vím že mluvíš o úhlech tu mám Va BenQ GW2450HM a úhly ok pokud nekoukáš odněkud extrémě z boku,zato jsem dostal Tn Acer K222HQLbd a větší srač... jsem neviděl to musím čučet rovně přímo do něj ,jakmile se hnu kamkoliv obraz je totálně v hajzlu šedej a nekoukatelnej.:-)

tu mám Va BenQ GW2450HM a úhly ok pokud nekoukáš odněkud extrémě z boku

• A cerna zustava opravdu cernou nebo je seda ? :-)
PS : Na ASUS "25" LED - Designo MX25AQ ses uz dival ?
* Alespon podle kolegu z Cote d'Azur jde o model, ktery ma nejmensi navrat a ze v nabidce vyberu by nemel chybet.. (osobne neznam, nemuzu rict, pres nas SAV chodi uz jen kancelarské)

Jako IPS nemá taky pořádnou černou

• Cava mon ami ! Kuprikladu muj 50Hz TFT IPS model Tv LG ma vytecnou cernou i z uhlu, nic porovnatelného s IPS u monitoru..
* Navic 50Hz u TV neni hruza jak si muzes myslet, vic jak 50 snimku nepotrebujes, pro narocnejsi je vybaven funkci 100 Hz (TruMotion, PMI 1200 /Picture Mastering Index) .

PS : Ja si myslim, az ti dojede ten [IPS] a das ho vedle tvého [VA] a zacnes porovnavat, ze si ti ujasni 'hodne', 'hodne' veci priteli ;-)
* Do té doby budes jen spekulovat a hledat a porovnavat nejaké 'cisla' ! A az si budes jistej a vyberes jeden, tak padnes na nejakej komentar ze neni dobrej a celej ten kolotoc zacne znova.

• U modelu [VA] nekteri vyrobci uz z toho vytahli co se dalo, jestli VA tak na 144Hz jestli chces neco zajimavejsiho, jinak zvolit nejaky lepsi model na méne rozernaném panelu [AMVA+], ktery ty pozorovaci uhly ma o neco lepsi.

Cava mon ami ! Kuprikladu muj 50Hz TFT IPS model Tv LG ma vytecnou cernou i z uhlu, nic porovnatelného s IPS u monitoru..
* Navic 50Hz u TV neni hruza jak si muzes myslet, vic jak 50 snimku nepotrebujes, pro narocnejsi je vybaven funkci 100 Hz (TruMotion, PMI 1200 /Picture Mastering Index) .

Jo výtečnou černou pokud neporovnáš s VA, 50Hz je hrůza o monitory se nějak nezajímám ovšem u Tv jsou to levný panely 50Hz s nicmoc elektronikou atd a ty stáli vždycky za vyliž vs 100Hz panely a to nemá co dělat s tím dopočítáváním CMR apod do x tisíc.(jak už jsem tu i psal jediný 50Hz Tv co se povedli byla nějaká řada od Panasonicu kolem 13000Kč co byla slušná a vyjímka taky s nějakýma Čínskýma panelama ,ale to taky nemělo na 100Hz panely ovšem v rámci ceny to byli Ok Tv.) A když už jsem u Tv tak zajímavé že se na VA panely obrazově IPS nelapou,v testesch jasně na prvních místech VA řadu let ,když vypustím OLED co bylo někde na Tv forum.Já taky nemám u tatíka problém s ani jednou IPS od Panasonic (100Hz) v ničem ,jenže prostě vychází hůř to stačí zajít na jakýkoliv Tv forum.....

Tak nějak nechápu ten boom u monitorů jak je IPS Top,jako koupím ho protože chci QHD a na výběr není ,ale kdyby byl VA tak vemu raději ten jako úhly co tu všichni píšou jsou mě úplně fuk já na monitor nečučím z boku.:-)

AMVA+ že je lepší možná neporovnával jsem ovšem monitory kolem 20 (144Hz) jsou všechno VA nebo IPS většinou AMVA+ koupíš BenQ 60hz za 3000Kč to by bylo teda zajímavý porovnat.:-)

Jako ten Asus vypadá pěkně co jsem koukal ,jenže zase co má navíc vs ten BenQ za ty prachy,platí se akorát za dizajn a panel od Samsungu.Mě nevadí ten silnější rámeček alspoň to pořádně drží než ty bezrámečkový ultratenký panely...

Ale no tak takle se to neda provnavat, neni jen cerna, je i bila, jsou barvy, ktera je v zaklade také 50Hz se nepovedli jen PS, ma LG je taky original 50Hz (+PMI 1200) a hruzou bych to opravdu nenazval, navic televize maji funkce navic, jako TrueMotion 100Hz. ..
* Navic 50Hz nevypovida o tom, jaké elektronika a kvalita je osazena.

Každej má jiný nároky ohledně kvality obrazu,dost lidí hledalo náhradu jak si naběhli a chvála se na něj nepěla nikde (trhanej obraz) na tv forech od majitelů i ostatně ofic recenzích.Ono šlo hlavně co to bylo za kvalitu vs napálená cena za nic (jenom novej dizajn),někdo koupí Sencor za 6 z marketu a je taky spokojenej to neznamená že má kvalitní obraz viz dneska ty 4k levný plečky v marketech....

Tie dnešné 4k 50Hz som videl v akcií a som rád, že mám to čo mám. Sused to kúpil, síce polovičná cena toho, čo som dal za to ja pred 6 rokmi, ale farby otrasné a trhanie ani nevravím. Mám aj Samsunga z 2015, ale pravdu povediac nemá lepší obraz ako to staré LG, ale zase má 100Hz, tak netrhá obraz pri športe. Na filmy je jedno či 50 alebo 100Hz.

Acer byl, je a bude šit. Doma mám IPS LG, pohoda. V práci TN LG, pohoda (úhly horší, ale nic otřesného). U matky VA (nevzpomenu si na značku), taky pohoda, ale z hodně tupého úhlu bych řekl "zlaté TN" z kanclu. Telku mám taky LG (to fakt není reklama! :-)) UHD IPS a tam se mi ten panel jeví jako dokonalý - nevyblívá barvy z úhlu, rovnoměrně podsvětlený, rychlý jak sračka. Naseři (Acer) asi berou panely od slepého výrobce.

• Voila, uz sem to rikal nekolikrat, ze [VA] je uhlem mezi [TN/IPS], u nekteryh modelu typu [VA], nebyt silného kontrastu, by ho nekdo za TN zamenit i mohl.
* V "generalnim aspektu", pak jo, u nekterych modelu je to vic, u nekterych min, ale o to nejde..

• U toho "LG", kdyz uz jednou clovek vybere dobrej, slusne zpracovanej model, tak ma monitor nebo TV bez starosti na nekolik let.