Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenachádza HDD

Dobrý deň, potrebujem menšiu pomoc. Pri inštalácií windows mi nechce nájsť HDD kde môžem ten windows nainštalovať. HDD je nový (celý pc je novo poskladaný).. HDD je zapojený..
(Inštalujem win 7 home premium 64bit.. Kde mohla nastať chyba?

karel 08.03.2018 19:54
karel
Tak toto je asi to pípanie. Znázorňuje to zlú chybu?
patrik27 08.03.2018 19:56
patrik27
Jedině zkusit v jiném PC, ale spíše reklamace.
Lukas1982 08.03.2018 20:27
Lukas1982
Zajtra ho skúsim inde. Posielať ho do anglicka pre reklamáciu by sa mi moc neoplatilo, a za tú cenu…
patrik27 08.03.2018 20:32
patrik27
Jo no, to je nejlepší řešení. Může být vadný jak disk, tak SATA datový nebo napájecí kabel a v nejho…
Lukas1982 08.03.2018 20:39
Lukas1982
To bude 70% v HDD, keďže ako pišem, druhy hdd normálne nájde lenže v ňom niečo škrípe a seká sa.. Pr…
patrik27 08.03.2018 20:45
patrik27
Jen 6 hodin? To buď rád, že se tím neživíš. Je to jak píšeš. S největší pravděpodobností je vadný di…
Lukas1982 08.03.2018 21:01
Lukas1982
Načíta mi windows ak by som z notebooku preložil sshd disk do pc? :) Dodrbem tym niečo??
patrik27 08.03.2018 20:18
patrik27
Asi ne. Jiný hardware, jiné ovladače. Pouhým přepojením nic nezničíš.
karel 08.03.2018 20:23
karel
Tak nedalo mi to, vybral som hdd z ntb a pc sa úplne v pohode zapol aj s windowsom. (Nič nepípalo, a…
patrik27 09.03.2018 08:32
patrik27
Windows nejsou aktivované, protože se z jejich pohledu naprosto změnil hardware počítače. Co se týká… poslední
Kyncl 09.03.2018 10:27
Kyncl

Teraz čo som čítal po internete tak chyba môže byť v samotnom windowse. A do BIOSu sa mi nejako nedarí dostať, vraj mám stisnúť DEL aby som sa dostal do BIOSu, ale nejako to nefunguje :/.. Počul som že ak nainštalujem win 7 32/bit, tak budem mať obmedzené množstvo RAM. Aké je to množstvo? 4gb?

Desce jsou rozměry disku ukradené.

Press the Restart button on the computer case.
For windows® 8.1/ 10, skip this step. For Windows® 7, access the BIOS menu
Advanced > Windows OS Configuration > Windows 7 Installation and set the item
to enabled, save changes and restart.

Je to tak? Snad to instaluješ z DVD. V BIOSu by disk měl být vidět, snad ho máš správně zapojený.

Ano je spravne zapojený, presne tak isto som zapájal aj ten hdd ktory mi v BIOSe ukazovalo(ale nefunguje). V BIOSe mi ukazuje (dvd mechaniku mám v sata 2) sata 2 "dvd mechanika" a ostatné sata 1,3,4 ukazuje že tam nič neni zapojené.. Ano inštalujem to z dvd. A driveri od základnej dosky sa majú inštalovať až keď bude windows, alebo ešte keď neni windows?.. Skúšal som ine káble ale stále ten hdd neni vidieť v BIOSe.. :/

Zajtra ho skúsim inde. Posielať ho do anglicka pre reklamáciu by sa mi moc neoplatilo, a za tú cenu za ktorú bol kúpeny tak radšej zakúpim rovno nový a to už radšej zo slovenska/česka.. Len ma to štve že mam 2 hdd, 1 škrípe a je pomalý (zrejme ani poriadne nefunguje), a druhý "pípa" a neberie ho v pc...

Tak nedalo mi to, vybral som hdd z ntb a pc sa úplne v pohode zapol aj s windowsom. (Nič nepípalo, a spredu na bedni mi už aj svieti led dioda ohľadne hdd..) takže problem je na 99% u HDD.. Otázka znie, môžem používať nejaký ten čas pokial nezakupim novy hdd ten hdd z notebooku?? Windows mam original, ale pri štarte v pc keď sa spustil tak v pravom dolnom rohu píše windows 8.1 so službou Bing Build 9600. A vo vlastnostiach je napisane že neni aktivovany.. Čo to spôsobilo?? :)
+
Či potrebujem nainštalovať dodane driveri k doske ? Pritom zatial všetko funguje v pohode aj bez nich. Tak neviem..

Windows nejsou aktivované, protože se z jejich pohledu naprosto změnil hardware počítače. Co se týká driverů, podívej se do Device Manageru na žluté vykřičníky/otazníky jestli jsou. Pokud to máš na omezený čas a chodí to, tak nic neřeš.