Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vařící napájecí adaptér notebooku

Zdravím.
Včera jsem si po výměně nového napájecího konektoru koupil i novou nabíječku (bylo mi to dporučeno, protože prý mi stará odpálila ten napájecí konektor i něco na desce.
Zašel jsem tedy s NTB (Asus K53E a paní za pultem měla skladem jen univerzální ( i tec ultra slim 90W).
Dneska po chvíli nabíjení jsem chtěl přenést nabíječku a ta krabička nabíječky byla úplně vařící.
Na internetu jsem našel, že můj ntb má mít 65w nabíječku pro dual core (můj případ s i5 2410m) a 90w nabíječku pro quad core.
Mám tedy zajít nabíječku vyměnit za nějakou 65w nebo je to u nabíječek normální ? Nerad bych zase něco odpálil nebo přímo podpálil.
Děkuji

Tak práve takýto "univerzálny" napájací adaptér by som v žiadnom prípade neodporúčal.
A) Kvôli veľkosti (alebo skôr malosti) je tam elektronika celá napchatá na tesno, žiadna možnosť aspoň čiastočného chladenia.
B) Pokiaľ je tam menič, ten tak isto bude poriadne hriať.

Najlepšie je - ak to v obchode zoberú - vrátiť to (alebo používať na iné - menej výkonovo náročné zariadenie - uvedom si, že i keď NB potrebuje LEN 65W, pri napätí 19V (čo dávajú originál ASUS napájacie adaptéry) - máš tam 3A. A tá univerzálna nabíjačka tie 3A neznesie, je preťažená, preto hreje ako jednoplatnička. Veď tá znesie len 2A!!! - tie ich popisy - to je marketingový o*d*r*b.

Tá nabíjačka hreje preto, pretože je to najskôr nejaký čínsky krám s predpotopným spinaným zdrojom s mizernou účinnosťou. Možno je to dokonca fake nabíjačka. Kúp si najlepšie originál. Ak by si kupoval neoriginál tak si všímaj na štítku takú značku, je to biele kolečko a v ňom je rímska čislica, najčastejšie sa asi stretneš s IV,V,VI, to číslo označuje účinnosť zdroja (efficiency level), laicky povedané čím väčšie to číslo je tým kvalitnejší zdroj je - má vyššiu deklarovaný účinnosť. Všelijaké pochybné zdroje tam túto značku zvyčajne ani nemajú. Je to podobné ako u počítačových zdrojov s certifikáciou bronze, silver, gold, atd.