Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vařící napájecí adaptér notebooku

Zdravím.
Včera jsem si po výměně nového napájecího konektoru koupil i novou nabíječku (bylo mi to dporučeno, protože prý mi stará odpálila ten napájecí konektor i něco na desce.
Zašel jsem tedy s NTB (Asus K53E a paní za pultem měla skladem jen univerzální ( i tec ultra slim 90W).
Dneska po chvíli nabíjení jsem chtěl přenést nabíječku a ta krabička nabíječky byla úplně vařící.
Na internetu jsem našel, že můj ntb má mít 65w nabíječku pro dual core (můj případ s i5 2410m) a 90w nabíječku pro quad core.
Mám tedy zajít nabíječku vyměnit za nějakou 65w nebo je to u nabíječek normální ? Nerad bych zase něco odpálil nebo přímo podpálil.
Děkuji

Tá nabíjačka hreje preto, pretože je to najskôr nejaký čínsky krám s predpotopným spinaným zdrojom s mizernou účinnosťou. Možno je to dokonca fake nabíjačka. Kúp si najlepšie originál. Ak by si kupoval neoriginál tak si všímaj na štítku takú značku, je to biele kolečko a v ňom je rímska čislica, najčastejšie sa asi stretneš s IV,V,VI, to číslo označuje účinnosť zdroja (efficiency level), laicky povedané čím väčšie to číslo je tým kvalitnejší zdroj je - má vyššiu deklarovaný účinnosť. Všelijaké pochybné zdroje tam túto značku zvyčajne ani nemajú. Je to podobné ako u počítačových zdrojov s certifikáciou bronze, silver, gold, atd.