Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou tiskárnu do domácnosti?

potřebovala bych poradit jakou tiskárnu do domácnosti nyní jsem měla HPa musela vždy koupit obě barvy když jedna došla,vytisklo to pár papíru a bylo po barvě ,za obě jsem dávala kol 700kč typ 650,nechci znovu udělat chybu a neustále do ní vražet to už by mě přišlo levněji zajít si kde na kopírku,dcera studuje a papíry často tisknout potřebuje,prosím poradte moc děkuji,doplnuji mám windows 10
Změna předmětu, původně: tiskárna (karel)
Změna kategorie, původně: Ostatní (karel)

Řešení:

"často tisknout potřebuje" = kolik stran měsíčně?

pokud se jedná o desítky stran, je vhodné pouvažovat nad tankovým systémem, nebo čb laserem. Doporučuju se vyhnout značce HP. Ve všech případech je třeba se orientovat podle ceny spotřebního materiálu (inkousty, toner, případně válce apod.)

Tankové systémy zde: https://www.czc.cz/tankovy-system/produkty (osobní výborná zkušenost s Epsonem - náklady cca 0,05Kč/stranu čb, nebránil bych se ani Brotheru)

Laser jen ČB a rovněž z vyššího ranku, kde tonerové kazety vydají max. 0,5Kč/stranu

Pokud potřebuješ levnou multifunkční tiskárnu s levným tiskem, nepotřebuješ duplex, připojení do sítě apod. pak se podívej na tohle:
https://www.czc.cz/epson-l382-tankovy-system/201921/produkt
V dodávce jsou 2 sady náplní, celkem tedy na nějakých 12 000 stran. V podstatě nebudeš muset náplně shánět.
Tiskárna umí černobílé a barevné kopírování bez připojení k počítači stiskem jednoho tlačítka.

Já mám Epson L550 (což je tisková mechanika shodná s tou L382) a zasychání se taky VĚTŠINOU neděje - ne zcela. Ale pokud chci fakt kvalitní tisk po delší době, zaschlé jednotlivé trysky se najít dají a je třeba čistit (mám na to udělané spešl PDF, které obsahuje velké plochy ve CMYK barvách, takže se to tím prorazí).

Vzhledem k nákladům na tisk a k objemu barev, které k tomu dostaneš si čištění můžeš dovolit.
Na odkazu dole jsou ceny originálních náplní. U inkoustovek zasychaly většinou neoriginální tonery. Tady nemá smysl o neoriginálních ani uvažovat, nabíc je to jiný systém, kdy vždy troška barvy z velkých nádrží načerpá do hlavičky.

S ohledem na inkoust určitě. Problém je (jak jsem už psal) pastička jménem odpadní nádobka, která nemá metering, ale prostý counter, který v určitém okamžiku tzv. "zatáhne roletu" a tiskárnu si můžeš vystavit do vitrínky. Existuje placený resetátor, nicméně pak zase hrozí loužičky pod tiskárnou. :-)

Epson tohle bohužel dělá historicky a já tento stav už zažil s jinou tiskárnou.

edit: http://resetkey.net/resetting-epson-l550-printer-waste-ink-pads-counter.html
tady je zase DYI řešení plného padu: https://www.techwalla.com/articles/how-to-replace-an-ink-pad-on-an-epson

podotýkám, že jsem se touto problematikou docela obšírně zaobíral (ještě před koupí tiskárny) a i tak můžu tyto epsonky doporučit. Nicméně nic není zadarmo a je to trocho DoDo řešení. Má tiskárna má aktuálně po 2.doplnění černé barvy a několika čištěních stav 36% zaplnění padu.

Je to smutné čtení, co za skopičiny provádí výrobci...

Ty resetátory, to je kur*árna na druhou. Neměl bych nejmenší výčitky použít pirátskou verzi toho toolu (nepátral jsem takovou tiskačku nemám a taková výdrby ze strany výrobců její koupí podporovat nebudu).

Akorát nevím - už dlouhé roky - do čeho výhledově jít. Mou situaci znáš, zatím jsem černě-lejzrový a asi to tak zůstane - i když barva by se čas od času hodila (ale ne zas tak často, abych nemusel řešit zasychání). Řešení zase odložím ad acta..

Je, nicméně ve všech případech to nastalo až v rozumném stáří tiskárny. Předpoklad je ovšem ten, že tiskárna musí být v provozu. Pokud se bude vypínat, nechávat často čistit apod., tak životnost nebude kdovíjaká. Vem si to tak, že těch 36% je po cca 3000 vytištěných stránkách (všehochuť - faktury, fotky, školní úkoly, školní papíry pro učitele :-)...) a cca 2 letech provozu. Dodnes jedu na inkousty, které jsem dostal s nákupem tiskárny, tj. i kdybych tu tiskárnu měl koupit znova (jako že minimálně ještě jedno až dvě stejná kolečka dá), tak se vyplatila. A až se to stane, prostě inkpad zrecykluju (nebo udělám rovnou vývod) a tiskárnu zresetuju. To je při těch směšných nákladech za tisk to nejmenší, prostě je to takový tradeoff - za skvělé provozní vlastnosti je to řešení DoDo. :-)

Pokud nepotřebuješ barvu a stačí pouze ČB, doporučuji laeserovku Samsung Xpres 2875ND, která je za cca 4150,- Kč (odkaz).
Cartriž s tonerem na 3000 stran (kompaktibilní-neoriginální) se dá sehnat za cca 300,- Kč, válec na 9000 stran za cca 400,- Kč. Pak 1 stránka vychází na cca 0,15 Kč a hlavně nezasychá !!!
Měl jsem dříve několik barevných "inkoustovek", ale tohle je na tisk textů nejlepší a nejlevnější. Určitě se vyplatí a jde zapojit i do sítě.
Odkaz na tiskárnu:
https://multifunkcni-zarizeni.heureka.cz/samsung-xpress-sl-m2875nd/

To máš sice pravdu, ale pro inkoustovky je cena neoriginálních nižší pouze o cca 20-30% (HP, Canon), u této víc jek 60%. A zatím jsem nikdy neměl problém s "neoriginály".
Zajímalo by mně, o jaká rizika, dle Tvého názoru, při jejich používání jde. Nanejvýš nefungují plnohodnotně.
Ale zatím jsem se s tím , jak už jsem řek, nesetkal. A u inkoustovek jsem běžně doplňoval i několikrát do cartridže samotný inkoust.
A že by mohly poškodit vlastní tiskárnu (multifunkci)? Nevím jak.
Tak ji nestraš! :-D

Díky za informaci. Přiznám se, že to jsem nevěděl. Ale u té své, mnou výše uvedené multifunkce, s neoriginální kazetou, zatím tento problém není. Hned jsem si to vyzkoušel. :-)
A mám ji napojenou na síť a tiskneme, kopírujeme a skenujeme na ní 3 účastníci.
A měl jsem kliku, podařilo se mi ji koupit dokonce na Bazoši za 2500,- Kč, zánovní, s vytištěnými cca 2000,- stránkami a ještě s 2 letou zárukou. A 3 x kazetu s tonerem a válec jsem ihned dokoupil na 9000,- stránek za 1300,- Kč.
Takže opravdu provoz - stránka za 0,15 Kč. Tak levně a kvalitně mi zatím žádná netiskla. :-D
Ještě jsem uvažoval o laeserové multifunkci Ricoh SP204NSF, která stála 2500,- Kč a na Aukru ji dokonce bylo možno koupit novou v aukci i za 1500,- Kč. A není taky špatná, kamarád, který se "vyzná" ji má a velice si ji chválí.
To ještě doplňuji k původní otázce pro tazatelku.;-)

Vidíš. Já koupil novou inkoustovou od Epson L6160 (3 roky záruka, do konce roku byl 1200,- cashback), k tomu jsem dostal náplní na 14 000 stran. A musím říct, že se tisk posunul hodně dopředu. Už to skoro není poznat, jestli jsi to vytisknul na laseru nebo inkoustu. Už předtím jsem tisknul s WorkForce hodně levně, teď už to počítat ani nemusím, tohle doma ani nevytisknu a dřív odejde tiskárna.

tak poznat to jde, u laseru jsou jednolité černé plochy lesklejší. A kvalitní pérovka bude na laseru vždy lepší, ta technologie má jednoznačně vždy menší roztřepení (což je logické, nenasákavý papír nelze u inkoustu použít - leda by se použil fotopapír, ale to je poněkud nákladné řešení). Na druhou stranu, barevné přechody, pastelové barvy apod. umí daleko lépe inkoust, a to právě díky "rozpíjení", u laseru jde téměř vždy najít tiskový rastr.

Nicméně pro běžné použití je dnes obojí naprosto vyhovující.

U moderních inkoustovek se neoriginály neřeší, protože originální lahvička inkoustu stojí do cca 200Kč a potiskneš s ní na 3000+ stránek.

Co se rizik u neoriginálních tonerů týká, je jich celá řada. Kromě toho, který vzpomenul JaFi, je to třeba riziko netěsnosti, kdy vadné stěrky a těsnění zapříčiní zasvinění tiskárny tonerem. Toner s nesprávnou konzistencí dokáže taky ulpívat na mechanice tiskárny (typicky pec, v případě barvotisků i na mechanice přenosových pásů), což někdy končí až "zalepenou" tiskárnou.

Takže tě šlechtí, že přiznáš, že nevíš jak lze neoriginálním tonerem poškodit tiskárnu, ale v takovém případě by to chtělo více pokory. ;-)