Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zobrazit přípony SLOŽEK (ne souborů) v průzkumníku Win10?

Zdravím a prosím o radu. Mám Win10 Home a nemohu přijít na to, jak v průzkumníku (explorer) zobrazit přípony složek. Účetní program totiž tvoří adresáře (složky) jako FIRMA.17 , kde FIRMA je název firmy a za tečkou je dvojčíselná zkratka roku.

Potřebuji tedy zobrazení složek typu
ABC.16
FIRMA.18
MNO.17
XYZ.16
atd.

V průzkumníku z Win10 však aktuálně vidím jen:
ABC
FIRMA
MNO
XYZ

Zdůrazňuji, že mi nejde o zobrazení přípon souborů známých typů! Soubory se mi zobrazují jako obraz.jpg nebo zaloha.bak či spustit.exe , tj. i s příponou. Ale u adresářů to neumím nastavit a v možnostech zobrazení se mi nepodařilo to najít.

U průzkumníka ve Win7 jsem tento problém neměla. Total Commander mi ty složky zobrazí korektně.

Díky předem za odpovědi!

PS: Prosím neodpovídejte mi, že nemám používat explorer :-) Vím, že existují alternativy...

I found out that the most obvious and simple solution actually works on windows 10:
Open regedit.exe and goto:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced
add a new DWORD named ShowFolderExt and set it's value to 1

Nemám tady Windows 10, abych to zkusil, takže bez záruky. Že nemáš používat průzkumníka jsem už psal:)

zdroj

OT v rozporu s PS:

PS: Prosím neodpovídejte mi, že nemám používat explorer :-) Vím, že existují alternativy...

Licence Total Commanderu pro jednoho uživatele (na libovolném počtu jeho PC) je kolem tisícovky ;-) Někdo překousne i klikání na 1-2-3
Neznám důležitější PC aplikaci.

Já, pokud se dostanu k PC bez normálního manažera, jsem v * jako Baťa s dřevákama. S tím windowsáckým bazmegem to prostě neumím..

Čistě teoreticky: pak je na zvážení, zda méně pokročilý uživatel potřebuje při účtování "prolézat windowsácké adresáře" :-) Domnívám se(??), že by mělo "zabrat" nastavení konkrétního účetního programu; ten by od uživatele neměl vyžadovat nějakou větší IT odbornost.

(..každopádně, u nás ve firmě doma to neplatí; jsem lakomý za účetní programy platit a dělám si je sám... a manželčiny firmy/klienty prostě musím zvládnout po té počítačové stránce ukočírovat - dostane vše jako na talíři, výstupy, zálohy neřeší (to řeší buď scripty nebo L-Core :-D)

Pro ty případy bych měl TC na flešce ;-) (já to tedy nemám a když k někomu bez TC jdu, funguje-li u něj internet, tu 30-denní trialku mu stáhnu..)

Respektive, jdu tam s notebookem nebo alespoň s Hiren's Boot CD.

Ale to už nad rámec dotazu jen tak offtopicuji. Každopádně Karlovu radu jsem si také poznačil.

Já nejsem v Exploreru snad ani schopen zkopírovat soubor z adresáře do adresáře... :-*

Před více než 1/4 stoletím jsem začínal na komandéru páně Nortona pochybného původu, následně přešel (mám doma "licenci" na 5 a 1/4" disketě) na M602, no a pak jsem našel Ghislerův Windows Commander a na něm zakysl...

Kdybych Linux ovládal do té míry, že bych si dokázal spoustu věcí udělat sám, kdyby nebyly problémy s hrami (jsem herní šílenec), kdyby existovaly rovnocenné alternativy mnou používaných aplikací, dávno bych windoze opustil. Bohužel… už to nějak doklepu…

TC nepochybně znáš, nedovedu si představit, že může existovat "ještě něco lepšího" ;-)

PCShell… to mi cosi říká.. vím že existovalo PCBackup a dalšá utility. No a k tomu naprosto nezbytné Norton Utilities se spoustou ultimátních aplikací... doma mám krabice s licencemi, pomalu velikosti krabice od kozaček... spousta disket a naprosto dokonalé (tehdy DOSovské) utility. Později byly i windowsácké verze (doma mám dvě)... nezapomenu na naprosto dokonalou aplikaci, monitorující registry formou snapshotů... co by za to dnes dali uživatelé všelikých trialek, které po 10-15-30 dnech odmítají pracovat... kam se hrabe na ni současný etalon Total Uninstall. Otázkou je, zda by si to rozumělo s W7/8/10 (bylo to z dob W95)

Já spíš opačně - občas si beru do rachoty vlastní notes, na kterém používám TC. Mlaďoši na mě hledí jak na trubku coulovku a absolutně nechápou, co tam dělám a jak můžu pracovat s něčím tak složitým (!), když to jde jednodušeji v exploreru. Když jsem jim předvedl, co TC všecko umí a jak jednoduše se s ním "domlouvá", prohlásili, že na výšku jsou už moc staří (24 let) ]:)...

To jsou právě ony slavné specializace. Oni umí jeden program (třeba Solid), ale jinak používají pouze služby woken. Nevědí nic o alternativních multiplayerech (proč, vždyť tam přece mám WMP!), filemanagerech (hrůza, složitost!), viewrech (proč bych, probůh, instaloval jakýsi Irfan, když mám prohlížeč fotek!), a tak bych mohl pokračovat hodinu. Děs. A tohle nám má vydělávat na důchod :-p.