Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prapodivná vada monitoru

Nazdar pánové. Takže mě potkal osud, nebo co. Zapnu pc (dnes ráno) a monitor (Philips 244E1) pouze reklama Philips a potom, že není žádný signál a šlus. A to se opakuje stále dokola.
Zvláštní je to, že reklama na výrobce má nádherně modré pozadí, a bílý nápis, ale sám monitor nejede, nebo spíš nepřipojí ke zdroji. Skoušeno na 3 zařízeních s hdmi i dvi.
Měl jsem ho rozdělaný, a nikde žádná chyba. Žádný nafouklí kondík, vše naprosto v pořádku. I jsem vše změřil, napětí v pořádku (součástky), tak fakt nevím.
Jde o to, že za dnešní 3500Kč těžko seženu lepší monitor, než mám doma, a oprava vyjde levněji ne...
Nemáte nějaký nápad??

Dodám: potřebuji jen navést a sám si to opravím.

Ještě by jsi mohl zkusit VGA vstup.
Ke mě se před cca měsícem dostal vadný NEC P403, který se choval podobně jak popisuješ a když jsem ho připojil přes VGA tak normálně fungoval. Je u něj vadný integrovaný obvod pro přepínání digitálních vstupů, ale bohužel se nikde nedá oficiálně koupit náhradní. Kontaktoval jsem i zastoupení výrobce toho integrovaného obvodu, ale prý je pod HDMI licencí a smí se prodávat pouze držitelům této licence. Takže teď mám 2 možnosti.
1. Oficiální servis za cca 8000,-
2. Koupit ten obvod na ebay z pochybného čínského zdroje a modlit se aby fungoval.

Takže v tvém případě bych to odhadoval na podobný problém - odešlý vstup signálu.

Na taobao.com sa da najst vselico vratane lcd controllerov pre vsetky mozne monitory pomerne lacno. Akurat budes muset kupovat cez agenta (napr. cssbuy.com). Ja som tam raz kupoval do jedneho benq monitora s vadnym controllerom nahradny, stal asi 2,5€ - s postovnym (v ramci ciny od predajcu k agentovi + z ciny od agenta ku mne na SK) a odmenou pre agenta ma to vyslo asi na 8€. A boli tam aj lacnejsie, za 1€ a tak, ale to boli uz uplne sroty zo skladky s hrdzavymi konektormi. Alebo mozes kupit na aliexpresse nejaky univerzalny controller a pouzit ten, len budes musiet potom vediet aj predratovat potrebne signaly na tu druhu dosku v monitore so zdrojom a invertorom na jeho ovladanie stmievania a tak. Pretoze samotny panel aj podsvietenie mas funkcne podla vsetkeho. Co ta viedlo k tomu vyhadzovat ovladaci panel tomu nerozumiem, stacilo ho ked tak len odpojit.