Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je taktování Intel CPU stejné jako u AMD?

Zdravím:) Již spoustu let jedu na AMD platformě.. Když jsem chtěl CPU výkon trochu popohnat, stačilo jen zvýšit v BIOSu násobič.
Je to stejné u Intelu nebo mě čeká něco složitějšího? Pořídil jsem nově i5-8600K se základním taktem 3.6GHz :) Čistě jen z nudy a s vodním chlazením, bych to chtěl hodit na 4.0GHz, nějaké rekordy trhat nepotřebuji.

Díky za rady :)

- Ja nekdy zdvyham jen [NB].
* Vse co je pod NB se zdvyhne jeho taktem, i RAM.

- Jinak na [VCORE] pri OC saham az se mi nenacte pri spusteni Windows.
* Jak to zacina padat, tak je zapotreby pridat na VC.

TiP ~ Nekdy vypinam i [HPET], nekterych pripadech jde docilit lepsi latence.
* U OC bych také dezaktivoval omezovac napeti vazany na hodnoty teplo [ATM@Thermo monitor], CState@x.t.

Asi na to zatím prdím.. jen jsem spěšně koukl, vypnul šetřící funkce a Turbo.. Ale s CPU Ratio se hnout nedá, nastaveno napevno na AUTO :)) Je tam spousta nových capin, kterým prd rozumím :_D Jediná věc co snadno šlo udělat je zapnout MSI OC Genie a XMP, ale spíš jsem chtěl hodit ratio napevno třeba na 4.5GHz.. Nechce se mi v tom nějak extra hrabat :X

Ano je mozne ze treba nieco najprv prenastavit v biose na enabled aby ti to dovolil. Alebo nemas K procesor. Alebo cinan este nedorobil bios, coffelake je moc nove :D Mas najnovsi bios?
(moze to byt aj nastaveni niekde inde v nejakej OC sekcii, nemusi to byt nutne to cpu ratio)

• Na klasickém Ackovém Asusu Prime a vetrnikovy CPU cooler, sem OC i5@8600K stabilne (i k ohledu chlazeni a to i RPM/dB) na '4.5Ghz' na V-Core '1.38V', 8600K se pretaci velmi jednoduse kde i od oka jde udelat neco stabilniho.
* OC provest urcite v BIOSu nez pres [XTU] tools od Intelu.

• Ve hrach pri overclokingu pocitis rozdil spis az okolo rozliseni 2K@1440p, v FHD to CPU spis podtaktuj, i tak se flaka :-)