Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPOZORNĚNÍ! E-mailová schránka @centrum.cz - GDPR

Hezký den,
hlavně těm, kteří čtou, chápou psaný text a nenechají si jen tak něco vmanipulovat.
Chci dát všem ke zvážení jistou snahu provozovatele vůči držitelům e-mailových adres na doméně @centrum.cz.

Tak už to na nás dopadá pane Bakalo. Děkujeme, obchodní sdělení, marketingové nabídky, kšeftování s našimi osobními a kontaktními údaji s díky odmítáme a nepřejeme si jej.

Dnes se při přihlášení do e-mailové schránky zobrazilo:
Připomenutí ohledně ochrany soukromí
V souvislosti s úpravami legislativy, která se týká ochrany osobních údajů, bychom vám chtěli připomenout, že při používání našich služeb s námi sdílíte informace osobního charakteru.
Tyto údaje můžete změnit ve svém Nastavení účtu kdykoliv v průběhu užívání našich služeb
Přečtěte si Všeobecné podmínky a Zásady ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů , na základě kterých vaše údaje uchováváme a zpracováváme.
Pokud vám stávající stav vyhovuje, není nutné nastavení měnit

Možnost volby:
1) Zkontrolovat nastavení ochrany soukromí
2) Rozumím a chci zachovat stávající nastavení
3) Připomenout později

Povinné samostudium:
1) Všeobecné smluvní podmínky - účinnost od 1. října 2017 http://economia.ihned.cz/vseobecne-smluvni-podminky/
2) Zásady ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů http://economia.ihned.cz/zasady-ochrany-osobnich-udaju/

Čert aby se v tom vyznal! Špatně kliknete na "povrchní tlačítko" a vaše osobní a kontaktní údaje jsou rázem v ... byznys musí vzkvétat!
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

A otázka je jaká?
Tohle je běžná praxe,upozornění klientů na změnu smluvních podmínek.Posílají to i banky,pojišťovny i jiní.
A navíc je tam uvedeno:

Pokud vám stávající stav vyhovuje, není nutné nastavení měnit
Tyto údaje můžete změnit ve svém Nastavení účtu kdykoliv v průběhu užívání našich služeb

Tak kde je problém?

Problém je v tom, že dal regulátor operátorům volnou ruku v tom, že implicitně, bez vašeho souhlasu, mohou volně nakládat s vašimi daty pro markengivé účely a pokud si to nepřejete, musíte sám aktivně žádat o zákaz.

Z obchodních podmínek O2:
Subjekt souhlasí .... s využitím jeho poštovní adresy, adresy elektronické pošty, telefonního čísla, prostřednictvím automatických volacích zařízení, faxem či jiným obdobným způsobem včetně telemarketingu.

Viz Karel04. Pokud čtete, čtěte a pak reagujte. Fakt, že jste si kdysi založil na freemailu účet a vyplnil nacionále, znamená, že dnes musí Centrum (resp. ten bakaný Bakala, kterého nemá žádný správný Čech rád), podle nařízení o GDPR a jeho zákonných národních úprav, provést informování uživatele o tom, jaká data o něm má a k čemu je užívá.

Takže nechápu, co máte za problém? Pokud jste nemyslel v době, kdy jste si účet zakládal, máte díky GDPR možnost číst a myslet nyní a případně korigovat obsah informací, které o vás daný subjekt vede.

Pan Bakala v této zemi skoupil kde co. Vlastní i zmíněné.

Problém vidím na odkazované stránce Všeobecné smluvní podmínky.
Odstavec 5. OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Bod 5. Souhlas uživatele se zpracováním Osobních údajů. Provedením Registrace (tj. vyplněním registračního formuláře, zaškrtnutím políčka a odesláním vyplněného registračního formuláře) uděluje Uživatel v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, v platném znění (dále jen „ZoOÚ“) se zpracováním Osobních údajů poskytnutých dle těchto Všeobecných smluvních podmínek Poskytovateli jako správci, za účelem identifikace Uživatele při užívání služby Registrace. Uživatel dále uděluje souhlas s dalším marketingovým zpracováním Osobních údajů dle čl. VI. těchto Všeobecných smluvních podmínek, zejména pro cílení reklamy Uživatelům Služeb a zasílání obchodních sdělení.

V nastavení e-mailové schránky je cíleně v neprospěch uživatele/držitele nastaveno:
Nastavení účtu - Nastavení soukromí - Zasílání komerčních sdělení:
Zasílání komerčních sdělení
Čas od času Vám zašleme obchodní nabídku našeho partnera, o které si myslíme, že by vás mohla zajímat. Pokud Vám obsah zpráv nebude vyhovovat, z rozesílání obchodních sdělení se můžete kdykoli odhlásit.
ZAPNUTO Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení

Takhle se opravdu slušná společnost nechová, tím spíše, pokud respektuje zákazníka/uživatele, jak tvrdí.

Pan Bakala v této zemi skoupil kde co. Vlastní i zmíněné.

jsem nevěděl, že O2 taky patří Bakalovi...
Ono to totiž není kvůli Bakalovi, ale zařídila nám to únyje.
Tohle teď rozesílají kyslíci:

Udělení souhlasu je užitečné pro zlepšení Vašich služeb

Potvrzuji, že jsem oprávněn jednat jménem účastníka služby poskytované společností O2 Czech Republic a.s., IČ 601 93 336, DIČ CZ60193336, se sídlem Za Brumlovkou 266/2, 140 22 Praha 4 – Michle („O2“), a jménem účastníka uděluji O2 souhlas s využitím veškerých identifikačních, kontaktních, provozních, včetně lokalizačních, a jiných údajů generovaných při poskytování služeb nebo získaných při komunikaci s účastníkem („údaje“) pro marketingové a obchodní účely. Údaje se mohou vztahovat ke všem smlouvám o poskytování služeb sjednaných mezi O2 a účastníkem, za kterého jednám, včetně smluv uzavřených v budoucnosti. Jednotlivé kategorie zpracovávaných osobních údajů jsou detailně popsány v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů pro zákazníky O2 dle GDPR („Zásady“), který je na www.o2.cz.

Aby bylo možné vytvářet pro Vás vhodné nabídky

Marketingové a obchodní účely zahrnují zejména činnosti spočívající v třídění údajů, uchování údajů o typovém chování, vypracování anonymizovaných analýz, vytváření cílených nabídek a dále samotné oslovení jménem O2 s obchodní nabídkou produktů a služeb O2 nebo třetích stran, a to písemně, telefonicky, internetovou reklamou a elektronickou komunikací prostřednictvím služeb O2 a kontaktů, které O2 poskytnu. Pokud účastník umožní využívání služeb O2 nebo kontaktů, které O2 poskytl, dítěti mladšímu 16 let, potvrzuji, že zákonný zástupce dítěte souhlasí s oslovením dítěte obchodními nabídkami prostřednictvím těchto služeb a kontaktů.

Nikde jsem ani jednou nezmínil, že O2 patří p. Bakalovi. O2 Czech Republic totiž patří p. Kellnerovi který společnost ovládl v roce 2014. Od té doby se společnost po přejmenování chová čím dál agresivněji. Zrušili frenčízy, staří dobří pracovníci kteří přemýšleli, tak se odmítli upsat Kellnerovi. Přišla omladina, která nic neumí, nečte a když už čte, nerozumí psanému textu. Cíleně ignorují vůli zákazníka. Sdělíte jim písemně, že nechcete aby vám cokoli nabízeli a stejně vás ignorují a pak obtěžují nevyžádanými nabídkami. Těším se na drsný dopad GDPR. Doufám, že bude přibývat lidí, kteří se budou bránit.
Nicméně, všichni dobře víme, že tyhle špinavé praktiky v jednání používají banky, pojišťovny, operátoři ... taky vám přijde tak paradoxní, že je jim zcela lhostejné, že např. ve finančnictví (v bankovním byznysu) kde z mého pohledu je důvěra klienta v banku klíčová, si oni s klientem dělají doslova co chtějí? Řeknete "nechci žádný marketing" a stejně obtěžují.

Toto vlákno má upozornit uživatele @centrum.cz.

Nějaký problém? Nevyhovuje tak běž jinam. Nikdo tě nenutí používat mail na centrumu. Problém v tom, cos popsal, zas až tak moc velký nevidím. Mám pár testovacích mailů na atlasu, což je pravděpodobně to samé co centrum. A vidím tam daleko větší problém. Těžko asi někdo podrobně čte podmínky, takže těžko asi někdo bude vědět, že expirace schránky je po půl roce nepoužívání. A já si zrovna čirou náhodou registroval mail, který někomu vyexpiroval, a zrovna to byl doktor, psychiatr, který ten mail používal pro pracovní účely, registroval si přes něj různé účty na jiných serverech (facebook a podobně), takže díky tomu mám přístup k hromadě informací, což mi připadá docela divný... Např. mi tam chodí maily od jiných doktorů o pacientech, od klientů toho doktora, link z facebooku, přes který se na facebooku přihlásím pod jeho účtem bez vyplňování loginu... prostě šílenost.
Takže já bych spíš upozornil na to, že bacha na půlroční expiraci (platí pro atlas a pro centrum nejspíš taky, když je to asi to samé), pokud vám mail expiruje, rychle si jej založte znova, jinak máte problém, pokud jste jej k něčemu používali.

Dobrá připomínka. Potvrzuji u schránky na centrum.cz.
Budiž ke cti poskytovatele, že zasílá e-mailová upozornění.
První upozornění o deaktivaci schránky přijde mailem když po dobu 5 měsíců nedojde k přihlášení se do schránky. Na přihlášení se je jeden měsíc. Pokud se během šestého měsíce nečinnosti uživatel nepřihlásí, dojde k zamknutí deaktivované schránky. Pak běží 3 měsíční lhůta během které se lze stále přihlásit, ale již během ní nejsou doručovány do schránky e-maily. Po uplynutí 9 měsíců nečinnosti schránka zanikne.