Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem akce při zavření víka ntb

nazdar lidi
mám jeden takový zajímavý problém. původní nastavení vtb bylo, že se při zavření víka uspal. často cestuji vlakem a ne všude jsou zásuvky na napájení. protože často poslouchám hudbu a zároveň chci šetřít baterii nastavil jsem si "po zavření víka neprovádět žádnou akci". display to vypne a programy běží dále. to mi ale nestačí. chtěl bych přístup do ntb chránit tak, aby po zavření víka oteřené programy běžely dále, ale zamknul se přístup do účtu. tzn. že po každém otevření víka bych musel zadat heslo. to znamená jako, když ve windowsech dáte přepnout uživatele a ne odhlásit. taky vám všechny otevřené programy jely dále, ale bez hesla se na ten púvodní učet nedostanete. nevíte jak na to? ještě kdyby to zamknutí šlo nastavit časově, třeba když si člověk po několika sekundách zavření víka vzpomene něco dopsat, aby se nemusel přihlašovat
mockrát díky za rady
drutek

Jo a pozor, zjisti si ,zda se současně s vypnutím displeje vypne i obraz, jinak ti to bude žrát asi 2-3W navíc, protože na nejenže to macbook v základu neumí (je nutné přidat program nosleep, který umožní nechat zapnutý macbook za běhu) ale před zavřením víka je nutné vypnout monitor

změříš to jednoduše: stačí program hwinfo32 a budeš monitorovat spotřebu v stavech nečinnosti:
1 zapnutý displej + podsvícení
2 zapnutý displej, podsvícení nula (možná to některé notebooky nebo OS dle driveru neumí)
3 vypnutý obraz + vypnutý LCD (při posvícení baterkou nebude vidět náznak obrazu)

pozor: některé notebooky mají pitomě udělané reportování spotřeby, že ji reportují s rozlišovací schopností 1 mintuy

díky za snahu pánové, ale nevím na co jste odpovídali. zkusím to zjednodušit.
při zavření víka ntb chci aby se POUZE zamknul přístup.
pro přihlašování vždy zadávám heslo. ntb je lenovo, widle jsou 7 ultimate. při nastavení akce při zavření mi nenabízí možnost "zamknout" jen "neprovádět žádnou akci", "spánek", "hibernace". lze to nějak změnit nebo nastavit?
ještě jednou díky

a co když spořič vůbec nepoužívám? (a ani jsem ho nikdy nepoužíval) mám jako tapetu logo, které skoro celé černé, takže si myslím, že se tím ušetří jak display, tak dost energie. mám tam jen osm ikon.
je ještě nějaká jiná možnost? respektive, je nějaká verze windows, která tuto možnost nabízí?
dík za rady
drutek

Hezký den,
já mám nastaveno:
V dialogu "Uživatelské účty" (Netplwiz.exe, nebo control userpasswords2): Požadovat stisknutí kláves Ctrl+Alt+Delete a Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo
V dialogu "Možnosti napájení" při zavření krytu Neprovádět žádnou akci
Po zavření víka zhasne display, po otevření je nutno zadat Ctrl+Alt+Delete a pak heslo.
OS Windows 10 Pro (32bit). Pokud se dobře pamatuji, bylo to stejné, nebo podobné, i u Windows 7 Pro (32bit).
Zkuste a uvidíte.