Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Programovaní android

Dobrý den.
V tomto jsem uplna lama.
Bych měl dotaz.
V letě jsem si koupi raspberry pi a pomalu si hrají.
Mam na pinech 4 teplotní čidla.
V čem by bylo nejjednodušší vytvořit nějakou android aplikací, ve které by se mi hodnoty čidel ukazovali?
Nebo ještě lepší widget.
Asi nejrozumnější by to bylo posilat hodnoty přes ssh nebo sftp.

Děkují za info.

Podľa mňa najjednoduchší spôsob je spraviť webovú aplikáciu. Progressive Web Apps vedia fungovať ako klasické aplikácie - dajú sa pripnúť na plochu a fungujú v offline móde. Aplikácia môže byť priamo na Raspberry Pi, v tom prípade budeš ale predpokladám zápasiť s HTTPS. Takže pre začiatok bude asi jednoduchšie začať s jednoduchou web stránkou cez HTTP a potom vymyslieť, ako to zlepšiť.

Osobne by som rozmýšľal nad použitím AWS - Raspberry Pi by publikovalo správy cez IoT službu a cez CloudFront by si distribuoval statickú progresívnu webovú aplikáciu z S3, ktorá by získavala dáta volaním Lambdy cez API Gateway. Pri osobnom použití by si sa mal vojsť do free tier.

Ak chceš ísť cestou Android aplikácie, tak prvý krok (inštalácia Android Studio) máš úspešne za sebou. V Android Studiu vytvoríš nový projekt zo šablóny (napr. empty activity), ktorý následne spustíš. Pri spustení si môžeš vybrať, či to chceš spustiť v emulátore alebo na pripojenom telefóne. Takže rozbeháš jedno alebo druhé. V každom prípade sa môžeš stretnúť so špecifickými problémami, na ktoré sa môžeš spýtať (alebo si ich vygoogliť) keď na ne narazíš. Posledný krok je samotné naprogramovanie aplikácie, ktoré by nemalo byť zložité (HTTP request na Raspberry Pi alebo na webovú službu, ktorá má prístup k dáta publikovaným z Raspberry Pi, a následné zobrazenie dát).

neznam, co tím docilim?
Pohud budu chtít apku, kterou pustím a na form tu teplotu vypisovat, použiju delphi firemonkey.
Nebo si ty teploty mužu vypisovat přimo přes PHP.
Jde mi fakt jen o widget.
Android Studio už nainstalovane.
Toto vyzkoušene a funguje https://www.youtube.com/watch?v=5BzYH6Vq6ZU

Vytvořím apku podle toho navodu a nahrají do tabletu.
Když najedu do widgetu a přidam na plochu, vyskočí configure kde zadam nazev vydgetu.
Misto nazvu bych zadal http://192.168.1.5/teplota1.php
Potvrdím a mam na ploše widget a v něm TextView.

Ted jen potřebují nějaký timer, přes který se bude ta stranka třeba co 5 vteřín načitat a teplota vypisovat v tom TextView.
Na te php strance se vypisuje jen teplota čidla přes echo, takže třeba 21.7

Něco takoveho, jen to hodit do timeru
https://developer.android.com/training/volley/simple#java