Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cmd program (script) pro kontrolu ping + následný restart

Zdravím,
mám problém a doufám, že mi poradíte. Náš server se občas (nepravidelně) dostane do stavu, že jeho síťová karta přestane fungovat a tím se odřízne od internetu. Není kousnutý, vše běží, všechny virtuálky běží, jen je odřízlý od internetu a síťe, takže se nikdo na něj nedostane. Pomůže klasický korektní restart. Ale protože nejde síť, nemohu se k němu vzdáleně připojit a restart provést.
A nyní, proč to píšu. Napadlo mě jak z toho ven. Vytvořit program, který se na serveru spustí např. každých 10 minut a ten bude kontrolovat ping, např. na switch, který by měl být vždy on-line. V případě, že určitý počet pokusů o ping Switche bude neúspěšný, provede se restart (shutdown /r). Na serveru běží systém Windows Server 2012 R2.
Dokázal by mi někdo z vás mi ten script, který to dokáže, napsat?
Případně máte lepší řešení?
Díky moc za pomoc.
Aleš

to je ale dost amatérské řešení (pokud chceš je to skript na 4 řádky, nicméně je to prasárna všech prasáren). Vsadím se, že ta "síťovka" (typu realtek) bude LOM v "serveru" typu deska pro domácí pařmeny.

Lepší řešení je zakoupit kvalitní PCIe síťovou kartu pro servery, která je opravdu funkční (ty lacinější stojí okolo 1000Kč).

T320 je entry model.

Rovnou vyhoď ten bonding (popř. rovnou napiš, co používáš za switch a jak je sestaven trunk - jaká verze: LACP/napevno a typ: aktivní/pasivní), popřípadě aktualizuj ovladače a UEFI BIOS. Můžeš požádat Dell o podporu.

Stává se to proto, že firmware/ovladače mají chybu.

Ten skript by pomohol, je to jednoduché riešenie.
Lepšie by ešte bolo predtým updatnúť všetok fw aj sw a bližšie lokalizovať problém.
A potom prinajhoršom by možno stačilo reštartnúť len sieťovku a nie celý server.

A ešte poznámka, možno to nebude problém so sieťovkou ale skôr s nejakým fw, rútrom, alebo službou týkajúcou sa siete.

A ešte poznámka :) ten server má predpokladám idrac konzolu, takže odtiaľ sa dá bezproblémov spravovať celý, vrátane vypnutia zapnutia.

Hele, toto jsem nezkoušel (on totiž přístup v Racku k serveru není zrovna snadný). Zkoušel jsem to softwarově vyřešit bez restartu, ale nic nepomohlo. Kabel jsem fyzicky nezkoušel vyndávat.
Síťovku vidím, ta vypadá OK. Jen ikona sítě je s žlutým vykřičníkem a standardní opravy nepomohly. Ani když jsem ji ve správci zařízení odebral a pak zas přidal. To mi zas rozhodilo nastavení správce virtuálního přepínače pro Hyper-V. A po restartu mi zas žádná virtuálka nedostala ven. Bylo to sranda, než jsem přišel, co je v pr...

Obyčejný modem Huawei HG622u, kterým přichází internet do firmy.

Oki a u toho vykricniky je napsané co ? Problém s DNS, DHCP nebo ?
* Kdyby slo jen o prideleni adres [IP], stacit (bez restartu) by mel :

 ipconfig /release
 ipconfig /renew

- Pro vymazani starych cest [DNS]:

ipconfig /flushdns

[TiP] ~ Ve spravci zarizeni, si najdi sitovou kartu pravy klik -> Aktualizovat/Opravit..
* Je tam i moznost pouzit predesli ovladac (driver), tak jestli problém prisel az po nejaké aktualizaci, klidne zkus i navrat na predchozi.

RESTARTOVAT SITOVOU KARTU :

Restart-NetAdapter -Name "Ethernet 2"

* Ethernet 2 nahrad cislem tvé karty. Jak zjistim na kterem 'indexu' se nachazi ?

Get-NetAdapter

Teď fakt nevím, co přesně mi to hlásilo, protože jak jsem už psal, nestává se to často, ale stává.
Výše uvedené příkazy znám, myslím, že jsem je také zkoušel (ale to už je dávno, a všechny pokusy si nepamatuju),
poslední dobou jsem vždy provedl restart a byl klid. Protože ale se to naposledy stalo v sobotu ráno a
šéfovi nešly do pondělí e-maily, a já nemohl do firmy přijet, byl jsem donucen to řešit jinak. Proto jsem vlastně zde s radou o pomoc.

Až ten problém tu zas bude, pokusím se zdokumentovat všechny hlášky a pokusy o opravu a napíši je sem. Třeba společně nalezneme lepší řešení.

• To spis udelej script pres PowerShell a restartuj jen sitovou kartu , ne cely system, nebo alespon u servru jsem takove reseni restartovat cele PC jeste teda nevidel.

• Takle udelas smycku ktera bude kontrolovat stav sitove karty (PING je IMHO blbost, overujes zcela neco jineho, navic cekat 10 minut na restart..), kde v pripade vypadku pripojeni dojde k jeji reinicializaci.
* Nejlepe najit puvodni problem a opravit, preinstalovat.

v nekompatibilitě se switchem

• To by neslo uz zestartu a nevypovidala by anomalie az za nejanou dobu chodu ne?

• Navic to by slo vytahnou (historii) a zkotrolavat bokem, kdyz je neco nekompatibilniho zpravidla to nejde hned, anomalie behem chodu napovidaji snad o ovladaci nebo novem nastaveni vrstvy TCP/IP, nebo mu vyprsel (rezervace) bail pro IP (nebo nema nastaveni napevno), . Podle mne by obnoveni sitove karty (hodnoty ktere byly prednastavené) pomoct mohlo , kdyz zabere restart PC, ale ty ses sitar..

• Sit znam jen okrajove, nehadam se s tebou (ale nejakou dobu jsem na WS i kdyz jen jako pomocna ruka byl, kde u obdobnych probléméch slo jen o spatny protokol, kontroler (domeny DNS) nebo nastaveni/prideleni).
* "režim trunka (trunking). " slysim dokonce poprvé (Tusim ze jde o neco jako TRS, switch) .. tak asi vis o cem se bavis