Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cmd program (script) pro kontrolu ping + následný restart

Zdravím,
mám problém a doufám, že mi poradíte. Náš server se občas (nepravidelně) dostane do stavu, že jeho síťová karta přestane fungovat a tím se odřízne od internetu. Není kousnutý, vše běží, všechny virtuálky běží, jen je odřízlý od internetu a síťe, takže se nikdo na něj nedostane. Pomůže klasický korektní restart. Ale protože nejde síť, nemohu se k němu vzdáleně připojit a restart provést.
A nyní, proč to píšu. Napadlo mě jak z toho ven. Vytvořit program, který se na serveru spustí např. každých 10 minut a ten bude kontrolovat ping, např. na switch, který by měl být vždy on-line. V případě, že určitý počet pokusů o ping Switche bude neúspěšný, provede se restart (shutdown /r). Na serveru běží systém Windows Server 2012 R2.
Dokázal by mi někdo z vás mi ten script, který to dokáže, napsat?
Případně máte lepší řešení?
Díky moc za pomoc.
Aleš

• To spis udelej script pres PowerShell a restartuj jen sitovou kartu , ne cely system, nebo alespon u servru jsem takove reseni restartovat cele PC jeste teda nevidel.

• Takle udelas smycku ktera bude kontrolovat stav sitove karty (PING je IMHO blbost, overujes zcela neco jineho, navic cekat 10 minut na restart..), kde v pripade vypadku pripojeni dojde k jeji reinicializaci.
* Nejlepe najit puvodni problem a opravit, preinstalovat.

v nekompatibilitě se switchem

• To by neslo uz zestartu a nevypovidala by anomalie az za nejanou dobu chodu ne?

• Navic to by slo vytahnou (historii) a zkotrolavat bokem, kdyz je neco nekompatibilniho zpravidla to nejde hned, anomalie behem chodu napovidaji snad o ovladaci nebo novem nastaveni vrstvy TCP/IP, nebo mu vyprsel (rezervace) bail pro IP (nebo nema nastaveni napevno), . Podle mne by obnoveni sitove karty (hodnoty ktere byly prednastavené) pomoct mohlo , kdyz zabere restart PC, ale ty ses sitar..

• Sit znam jen okrajove, nehadam se s tebou (ale nejakou dobu jsem na WS i kdyz jen jako pomocna ruka byl, kde u obdobnych probléméch slo jen o spatny protokol, kontroler (domeny DNS) nebo nastaveni/prideleni).
* "režim trunka (trunking). " slysim dokonce poprvé (Tusim ze jde o neco jako TRS, switch) .. tak asi vis o cem se bavis