Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak Vám šlape Firefox 59.0 ?

Za mě katastrofa.
Že vidím ze seznam.cz polovinu, mě až tak nepálí. Stejně je tam tolik reklam, že už nezbývá místo na užitečné zprávy.
Víc mě rozčiluje, jak to zprasilo náš firemní web. Tam v podstatě zůstalo logo naší firmy, ale z textu tam není ani řádek.

Jak jste na tom vy?

Řešení:

Katastrofa uz je to davno, doporucuji Vivaldi - nema chybu, ale nektere veci jeste nejsou udelane, treba nekterym lidem chybi synchronizace mezi vice zarizeni.

Ta zde uz zminena Opera je take pouzitelna.

Mimochodem kecy typu, ze je to jen prevlecene Chrome tu i jinde pisi jen militantni zastanci Firefoxu, s takovyma nema cenu se vubec bavit. Doma totiz pouzivam Vivaldi, zkousel jsem i Operu a v praci jsem nucen pouzivat Chrome, tudiz moc dobre vim, jak az velky je rozdil. Chrome bych si do sveho domaciho PC nikdy nenainstaloval.

Vivaldi ti nesednul proto, ze jsi leta zvyklej na Firefox. Je treba tomu dat sanci, me take preorientace trvala, ale jsem uz spokojenej uzivatel. K Firefoxu uz se myslim nikdy nevratim. Ten to naopak hnoji cim dal vic. Proc ho stale pouziva mnoho lidi je prave ten zvyk. Vidim to u nasich, tata nechce prejit z ESR verze na Vivaldi, ale az ESR skonci, tak bude mit sok. Segra nadava, ale take furt tu novou verzi pouziva.

Něco tam nefungovalo a dost zásadního co používám tuším něco ohledně záložek,ten vzhled jsem zkousnul jinak.Google mám jako zálohu,ale jinak ho nepoužívám v Pc protože je slušně zahnojenej vším možným,ten vede protože je hlavně nacpanej na všech mobilech apod,Opera mě taky nevadila,ale prostě FF mě sedne nejvíc pořád.....

Já ti teda nevím, ale řeč tu je o vykreslení obsahu. A Chrome, Vivaldi i Opera snad budou obsah vykreslovat vesměs stejně, ne? Když mají stejné vykreslovací jádro. A katastrofa jako že by Firefox nevykresloval celý seznam.cz, jo? Nebo nějaký běžný normálně vytvořený web? A že jsem si nevšimnul... Vivaldi a Opera tak akorát mají nějaké ptákoviny navíc a možná jinak udělané gui než Chrome. Jenže tu o těch ptákovinách navíc a o gui řeč nebyla. A i Firefox správně vykresluje seznam.cz a i běžné weby.

Ano, obsah by meli vykreslovat stejne. Spis jde o takove veci jako prace s historii, se zalozkama, ze by si to samo nemelo pamatovat neulozena hesla a ruzne dalsi veci. Je toho hodne a urcite se nejedna jen o kosmeticke rozdily.
Kuprikladu kdyby byl jen Firefox a Chrome, tak se priznam, ze bych radeji pouzival ten Firefox, kterej tu pranyruju. To Vivaldi a Opera je uplne jiny salek kavy a u me oproti Firefoxu jednoznacne vitezi, tudiz je myslim zrejme, ze jsou rozdily docela podstatne.

Jinak teda me napadlo, jestli nema neaktualizovane filtry Adbocku, protoze byly na Seznamu zmeny, ktere zapricini castecnou nefunkcnost jak hlavni strany, tak emailu nicmene diky novym filtrum to zase funguje OK.

Já před pár měsíci vypnul AdBlock úplně všude, ponechal jsem zapnuté akorát Ghostery. A kupopdvu, sám jsem byl překvapen, že internet s reklamami není nic, co bych nepřekousl. Neuvědomuji si, že by mě něco mimořádně obtěžovalo. Občas spíše naopak, reklamy Astratexu a podobně jsou celkem fajn, občas klikám ;-)

Na začátku přehrávání nějakého videa (sleduji je minimálně) bývá sice reklama, ale ta se dá po pár vteřinách přeskočit. Ani Živě nevypadá tak příšerně, jak občas píšou.. možná něco odfiltruje právě to Ghostery.

Na druhé stránce nemám problém se správným načtením libovolné stránky, kterou blokátory reklam dokážou asi občas rozhodit.

Opravdu si nevybavuji, kdy na mě něco blikalo. Možná(?) to "zlo" odfiltruje Ghostery, nevím.

Jako přeplácaný web se bral Živě. Docela jsem si s tím hrál, abych to měl podle sebe (vyhazoval jsem i celé součásti stránek), ale často něco nefungovalo. Dnes - neřeším. Celostránkové obludnosti mi nevyskakují (možná to blokuje i FF v defaultu), nic neřve (mám u PC primárně sluchátka, zesák zapínám jen pokud chci).. ty zvukové reklamy hrají jen tehdy, pokud na ně najedu myší (obecně na webech), jinak je tam ikonka přeškrtnutého repráčku.

Blby je to v praci, je fakt neprijemny, kdyz vlezu na Zive a zacne tam hrat debilni reklama v repru v monitoru. Tudiz bez uBlock Origin (v Chrome respektive Vivaldi take funguje) se neobejdu. Neco Google kecal, ze s temahle reklamnima prasarnama skonci, ale skutek utek, takze bez uBlocku to opravdu nejde.

Edit: Navic me vyslovene sere, ze si koupim fotak a mesic mi beha reklama na fotaky, koupim si spodary a mesic mam reklamu na spodary. Jestli neco nechci, tak je to zobrazovani reklamy na veci, ktere mam koupene. Kdyz uz reklama, tak na veci, ktere bych si chtel teprve koupit a v tom Google tragicky selhava.

Nevyhovoval ani jeden. Nešlo jen o nastavení samotných gest, ale bylo tam něco, co mě sralo, už si nepamatuju přesně co, ale souviselo to se zavíráním a otevíráním oken. Buď to zavřelo celej FF, nebo to nezavíralo co mělo. Na úvodní stránce (miniatury) nešlo kolečkem otevřít stránku na pozadí (několik najednou) , takže jsem na každou záložku musel otevírat nový okno.

Další věc, co mě srala, tak doplněk FVD Speed dial, kterej jsem dřív spokojeně používal. Na FF 59 už se choval trochu jinak, takže to šlo do řiti a Vivaldi je stará dobrá Opera, kterou jsem kdysi opustil, protože už byla za zenitem.

A na okraj - to, že tobě něco vyhovuje, neznamená, že ostatní jsou idioti. Někdo prostě jen chce něco víc, nebo jinak.

Edit:
Vlastně jsem se na FF vysral už od verze 57.