Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kontrola PC sestavy

Zdravím, chci zainvestovat do nové sestavy - ze stávající si ponechám pouze monitory, které mám (BenQ G900Wa - má VGA konektor a Fujitsu Siemens WBZA - má D-SUB konektor).
Moje otázka zní, jestli tyto mnou vybrané komponenty budou k sobě pasovat (o výkonu ve hrách se nebavím, prošel jsem několik testů s uvedenou grafikou a procesorem a mělo by to být OK).

Jak říkám, zajímá mě hlavně kompatibilita uvedených součástek a ještě bych měl jednu prosbičku, zda-li tyto dva monitory připojím ke grafické kartě - popřípadě jaké adaptéry budou zapotřebí - v budoucnu koupím už HDMI monitory, ale tyhle zatím slouží, takže ještě vydrží.

Děkuji za případné rady a názory.

Edit: omlouvám se, vypadl mi odkaz ) https://www.czc.cz/209974,208763,189362,180052,201504,75373,110330/kody

Tak místo zdroje, kdybych osadil tenhle https://www.czc.cz/seasonic-energy-knight-ss-500et-t3-500w-oem/105970/produkt ?
Ohledně nových procesorů, vystačím si s 5 1600. A s novými deskami - jaký rozdíl pro mě bude, až vyjdou nové desky? Co jsem tak pochopil, tak ryzeny využívají AM4 socket, který je garantován do 2020.
Jaké jiné paměti a disk byste v této cenové hladině, prosím, doporučil?

Jenze pokud kazda druha uzivatelska recenze na CZC a Alze u toho CX450M je stiznost na hlucny ventilator, tak to ten zdroj jasne degraduje. Pokud tvrdis, ze problemy ma i Seasonic, tak ano vsiml jsem si v uzivatelskych zkusenostech, ze si lide stezuji na hlucnost, ale je to treba kazdy paty uzivatel, teda ten pomer vadnych ventilatoru je mnohem nizsi.

Faktem je, ze CX450 je jiny vyrobce a tech stiznosti na vadny hlucny ventilator je take minimum jako u Seasonicu, takze ja to u kamose vidim na ten CX450.

Jenom pro nazornost, sestava kamose:

https://www.czc.cz/210022,208614,230413,211323,110330/kody

Pameti budou dve a skrin a mechaniku ma ze stareho PC.

Jestli hledáš tichý zdroj, mrkni na Be quiet!. Zdroje nejsou u nás moc doporučované a oblíbené, protože nesplňují, v poslední době pro většinu rádců nejdůležitější aspekt kvality, délku záruky. Jsou to ale velice slušné zdroje a opravdu tiché (již několik let používám a instaluji a zatím bez reklamace). Nic ti nenutím, jen námět k zamyšlení.

Je to mozne, ale vsechny zdroje ktere jsem objevil na netu skutecneho vyrobce od Be Quiet byly prave FSP.

Kdyz mi poradis nejaky slusny Be Quiet zdroj, ktery zaroven nebude drahy, nemel by vzhledem k rozpoctu moc presahnout 1500Kc, pricemz cim levnejsi tim lepe a zaroven takovy zdroj nebude od FSP potazmo kdybys i nahodou vedel kdo je vyrobce, tak jako urcite takovou radu beru vsema deseti. Dik.

Be quiet! Pure Power 10 400, CX 450/M- asi to nejlepší co jde u nás pořídít v kategorii levných zdrojů v poměru cena/kvalita.

No, the S12II is pretty bad by todays standards.

Get a Corsair CX450, be quiet Pure Power 10.
You have to have a unit wich regulates each rail independently - S12II does not and also has OCP at least on the minor rail - the S12II does not.

Also its rather loud under load, the protection chip (HY-510N) is one of the worst there is...

Jak sem psal nahoře, u Hong Hua nikdy nevíš kdy vypustí dalších pár tisíc vadných ventilátorů a kam se dostanou, jestli to bude Corsair CX 450/M nebo jiné značky. Třeba moje CX 450 je nejtišší HW v bedně, ne jednou sem lezl pod stůl poslechnout jestli se vůbec točí.
Co se tíče rozdílů mezi CX a M verze je, že Mko je DC-DC regulované a delší záruka, verze bez M je skupinou regulovaná a pouze 3 roky záruka.
Jon Gerow v jedné diskusi napsal že CX od Great Wall by měl být "lepší", takže si pak vyber :-) Nicméně jsou to nízkonákladové výrobky takže 100% dokonalost čekat nikdo nemůže.

No jestli jsi koukal na sestavu, tak proste kamos potrebuje slusnej PC, ma Core2Duo a GF8600 takze fakt stary, ale nema penize, 10K je max a myslim, ze ze stareho PC je rozumne pouzit uz jen skrin a mechaniku a zbytek dat aspon tak, jak jsem navrhnul, aby na tom slo si i neco na nizke detaily zahrat. Jinak to bude hlavne na vektorovou grafiku a kresleni ve 2D.

Pokud kvalitnější zdroj tak něco takového-
https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm550x-550w/185923/produkt

Co se týče nových procesorů tak už by měli být odladěné a nový 2600 je dokonce i levnější než co máš vybraný ty.
a ano-využívají AM4 socket, který je garantován do 2020 a bude do něj i zen2.
Jaké jiné paměti a disk byste v této cenové hladině, prosím, doporučil?-Je otázka jestli je to pc na rok nebo déle a celkem se toho týče-
http://www.ddworld.cz/aktuality/procesory-cpu/tip-jak-zvysit-vykon-amd-ryzen-procesoru-osadit-rychle-ddr4-operacni-pameti-3200mhz.html

a disk?Nebylo by lepší na systém nějaké ssd a pak další disk na data?

Paměť raději tuhle - (můžeš si vybrat i barvu):
https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-lt-red-8gb-ddr4-2666_2/211343/produkt
https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-lt-white-8gb-ddr4-2666_2/211348/produkt
https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-lt-grey-8gb-ddr4-2666_2/211340/produkt
Jinak mě není jasné co myslíš tím D-SUB konektorem u monitoru (VGA konektor je totiž také D-SUB). Ke zvolené grafice totiž monitory s VGA vstupem nepřipojíš (leda přes aktivní převodník signálu).

No asi to takhle teda objednám. Jenom ještě otázečka k těm monitorům - oba mají výstup VGA https://www.alza.cz/stineny-kabel-pripojny-vga-d40963.htm?kampan=adpla_obecna_Prislusenstvi_kabely-a-konektory_c_1o1_MK206_9062769&gclid=CjwKCAjw-bLVBRBMEiwAmKSB84VfVUq2mBTYBE5wU8qKUHypESZyh2xXN9seAomCG53TpkLPJ4o9pRoChvoQAvD_BwE tohle konkrétně. Jeden monitor je napojen do grafiky přes tento adaptér - https://www.euronics.cz/digitus-vga-dvi-digak320504000s/p283806/?gclid=CjwKCAjw-bLVBRBMEiwAmKSB82jMwWJS6WJZ7O6eC8WbmrXcy16ltBHTFFJGCJLH4PmrfYWCHZKTNxoCUEQQAvD_BwE a druhý monitor přímo na základní desku s integrovanou grafikou. Teď budu muset zapojit oba monitory do grafiky - moje otázka tedy je, jestli můžu použít první zmiňovaný adaptér a druhý použít tento https://www.euronics.cz/axagon-vga-hdmi-axarvhvg2/p436560/?gclid=CjwKCAjw-bLVBRBMEiwAmKSB86a7CjOz_JVM6vvGGDpK3YM7qqMVZpxbmQrTXwdTSgHbFDGS2rbaBRoC5bAQAvD_BwE .

Píšou tam něco o jednosměrném převádění či co, tak chci mít jistotu, že nenarazim, až to objednám. Děkuji za pomoc.

Ta redukce z DVI na VGA kterou teď používáš s GTX 1050 použít nepůjde. Ta je použitelná jen pro karty s výstupem DVI-I, ale na všech grafikách aktuální generace (AMD i nVidia) už jsou jen výstupy DVI-D.
Ten převodník z HDMI by měl být použitelný. Pro druhý monitor můžeš použít podobný převodník z Display Portu:
https://www.czc.cz/akasa-redukce-dp-vga-20cm/194103/produkt