Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém se základní deskou

Poradí mi někdo,jak zjistím, že je nová základní deska v pořádku? Při zapnutí jedou větráky (i na grafice), ale monitor nic (monitor je jinak v pořádku). To, že jede ventilátor grafiky svědčí o tom, že funguje zdroj, nebo i základovka? Dík

No tu jistotu nemám. Jsem v tom amatér, který se k tomu dostal tak, že chtěl trochu silnější procesor, než je ten dosud používaný,jenže deska ve stávajícím PC s doporučeným a nově zakoupeným AMD FX-8300 nespolupracuje,tak mi bylo doporučeno,abych koupil novou desku,zdroj i RAM, což jsem udělal. Pečlivě podle návodu pozapojoval a výsledek znáte. Teď se řídím tím, co napsal audax, že deska podporuje jen „amd FX FD8300WMW8KHK 3300MHz procesor z FX8300-série“

Nevím, jak procesory řady FX (jsem takhle večer líný hledat), ale procesory AMD mívají ve zvyku býti popsány modelovým označením, takže pokud sejmeš chladič a očistíš procesor (třeba lihem), tak se dá přečíst, co je to zač ;-). (a před opětovným přiložením chladiče nezapomeň použít přiměřené množství teplovodivé pasty)

Monitor do desky nemám jak zapojit,deska nemá ani jeden ze tří výstupů,který bych mohl použít, tak ho mám zapnutý přes grafiku (ta je odzkoušená a v pořádku),Větráky se točí i na grafice,do harddisku taky něco jde,protože jsem ho slyšel se rozjet. Nevím, zda má mechanika něco společného s deskou, nebo reaguje jen díky zdroji (jde normálně vysouvat). Skusil jsem i jiný procesor a nic (opakuji monitor je taky v pořádku).