Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak sehnat termistor

Přestala mi fungovat klimatizace, v opravně v praze mi řekli, že mám smůlu, jelikož se nic nedodává ani součástky ani celá deska.
Zjistli jsem že vyhořel termistor označení je ntc10 d - 25.
Absolutně nevím kde ho sehnatsnad je i náhrada mf72-10d25, kterou jsem našel v kanadě na www.Cantherm.Com.
Poradí mi někdo jak bych ho mohl objednat nebo případně sehnat u nás? R - 10k, 7A, Rmax-0,130 ohmů, 32mW, S 127
Díky moc.
upravená veľkosť písmen. (los)

Dobrý večer,termistory kupuji zde: http://www.ges.cz/?page=index&inc=search&search=ter mistor ,toto vypadá,že Vám odešel termistor na řídícím termostatu,dle mého názoru by se dala klimatizace připojit i na jiný termostat,který by ji řídil.Jestli jste kutil,tak zadejte termostaty schemata,na netu je jich spousta,náklady minimální přesnost perfekt ,hlavně hledejte co nejmenší hysterezi ,aby nebyly velké výkyvy teplot.Nebo použijte některý digitální pokojový termostat z řady PT,mají hysterezi nastavitelnou.V bytě používám pokojový termostat PT21,hystereze nastavitelná od jedné desetiny stupně celsia.

Trefa do černého, opravdu je to náběhový termistor pro spuštění agregátu,eliminuje náraz, obvolal jsem všechny firmy dnes dopoledne a výsledek že mi firma RS resp. její technik poradil ekvivalent 7,5 A tak jsem ho objednal mám ho mít do 3 dnů a snad mi konečně klima půjde.
Jinak jsem úplně náhodou včera objevil tuto poradnu a vzhledem tomu,že jsem jí hned použil a to dokonce v deset večer a pak jsem šel spát ráno jsem jen tak mtknul a nestačil jsem valit oči , že jsem dostal prakticky okamžitě 5 odpovědí. Teda pánové moc dík, nikdy mi mě nenapadlo, že to může jít snadno. U nás v Ústí žádná prodejna součástek není a nejblíže je v Teplicích,kde jsem čekal přes měsíc na odpověď že mám smůlu. Jak tonoucího mě včera napadlo se podícat na net. Jelikož ho mám pouze 2 měsíce tak jsem netušil jaké možnosti poskytuje Fakt všem děkuji Rudi

zmazal som duplicitne odpovede, nemusis odpovedat kazdemu osobitne, staci raz ;-)(MM..)

Trefa do černého, opravdu je to náběhový termistor pro spuštění agregátu,eliminuje náraz, obvolal jsem všechny firmy dnes dopoledne a výsledek že mi firma RS resp. její technik poradil ekvivalent 7,5 A tak jsem ho objednal mám ho mít do 3 dnů a snad mi konečně klima půjde.
Jinak jsem úplně náhodou včera objevil tuto poradnu a vzhledem tomu,že jsem jí hned použil a to dokonce v deset večer a pak jsem šel spát ráno jsem jen tak mtknul a nestačil jsem valit oči , že jsem dostal prakticky okamžitě 5 odpovědí. Teda pánové moc dík, nikdy mi mě nenapadlo, že to může jít snadno. U nás v Ústí žádná prodejna součástek není a nejblíže je v Teplicích,kde jsem čekal přes měsíc na odpověď že mám smůlu. Jak tonoucího mě včera napadlo se podícat na net. Jelikož ho mám pouze 2 měsíce tak jsem netušil jaké možnosti poskytuje Fakt všem děkuji Rudi

Ako uz pisal jirka ak vyhori termistor tak je spravidla vadne aj nieco dalsie. Termistor nema dovod sa sam od seba pokazit.
P.S. idealne to vyhodit, neviem co to mas za klimu ale tipujem tu "vyparovaciu" t.j. ktora okrem vyhrievania miestnosti (zere neskutocne mnozstvo energie) a tym zvysovania uctu za elektriku nema ziaden iny efekt.