Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktivní reproduktory - podle čeho vybrat?

Dobrý den,

chci si pořídit aktivní reproduktory. Má otázka zní, podle čeho vybrat a nešlápnout vedle? Paravetrům rozumím asi tak, že vím, co znamenají (výkon, rozsah frekvence, max. hlasitost [dB]), ale v praxi nevím, co a jak se nejvíce projeví. Můžete mě někdo trochu nasměrovat nebo nahodit nějaký typ, případně říci, jestli přitlačit ne penězích? Cenu si teď představuji cca do 2,5k. Jde mi jen o zvuk.
Dále by mě zajímaly názory o digitálních zesilovačích. Já elektronice moc nevěřím, ale nebránil bych se, kdyby byla výsledná kvalita lepší.
Díky.

Já koukal na tyto:
https://www.alza.cz/genius-sp-hf2-0-1800a-cerne-drevene-d148818.htm

jo taky jsem vybíral repro a tyhle Geniusy jsem radši nevzal, vypadají možná "namakaně", ale ve vnitř je to prasárna jen vzdáleně připomínající repro.
asi spíš značky specializující se na repráky, třeba http://www.tiphardware.cz/edifier-r1280t.html nebo https://www.k24.cz/product/102869/Microlab_Solo6c_NEW.html?gclid=CjwKCAjw7tfVBRB0EiwAiSYGM0bo8g8255SuG3fzt7PkJT6qpZw2Y-InmxFRkNPDq_9elh_GlO_J1xoCBhUQAvD_BwE totiž ve většině PC shopů maj jenom Genius, Trus, Gaming repráky a konnichiwa

Tak šumi špatné výšky a basy,brum co tam je zmiňovaný atd ,taky sem je neslyšel to ať si dohledá někde na foru co je na tom pravdy.Na ozvučení větší místnosti ty studiovky nejsou ,možná lepší volba než ty M-Audio ty multimediální Mackie ,ono v tom rozpočtu nemá moc na výběr,Genius asi budou řvát že místnost ozvučí ovšem kvalita zvuku je věc jiná pak.Navíc pokud lepší bedny tak to chce i zvukovku k tomu ntb ,ta integrovaná je většinou děs běs....

Vybírat něco podle hodnocení těch tvorů, no nevím. Už tak dokonce nějaký duševní gigant po koupi půlmetrového audio kabelu napsal jako zápor, že je moc krátký.

Výborné reproduktory, poslech je opravdovým zážitkem. Po zapnutí mírně vrní, ale nijak příliš rušivě. Jednoduchá obsluha dálkovým ovladačem. Jsem velmi nadšen.

K NTB, PC, mobilu... Použití všestranné. Hodlám nahradit stávající klasickou malou Hi-Fi věž Panasonic SA PM-46, protože stejně kazety, CD nepoužívám a zvuk je děsivý. Teď se mi odpálil aux pro vstup, takže propojení s PC už nejde.

Myslíte ty av32 nebo ty u fous lepší?

Já jsem koupil synkovi tohle:
https://www.tsbohemia.cz/fenda-f-d-r216-tresen_d270488.html
Na CZC už je nemají, ale přidal jsem tam recenzi, nebudu to přepisovat:
https://www.czc.cz/fenda-f-d-r216-tresen/210507/produkt

Původně jsem hledal 2.0 repro do 1500Kč, ale krom Geniusů (s jejichž mizernou kvalitou elektroniky mám zkušenosti) tam nic kloudnýho nebylo. Nakonec repráky za pár kaček a k PC jsou dobrý.

Ahoj,ty na které jsi posílal odkaz nedoporučuji. Hrozně duní.

Sám je mám a ''šlápnul jsem vedle''.

Už s tím ale nic nenadělám :D

Pokud ti jde o čistý zvuk i s dobrými basy tak GENIUS SP HF 1800A nebrat!