Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tvorba webu - mam sa nechat ukecat?

ahoj,
bol som osloveny, ci by som nepomohol s tvorbou webu /viac menej ako charita/.

Malo by to vyzerat takto nejako zskapusany.edupage.org
Nejde presne o tuto skolu, ale je to v principe rovnake, je to generovane programom ascAgenda /s ktorym koncia/.

Mali by tam byt viac menej vsetky veci ako su v menu vlavo, vratane zverejnovania faktur zmluvy oznamov pre rodicov, fotografii z akcii atd.

Pridavat/editovat obsah by mal zvladnut laik /ucitel, administrativny pracovnik/

Takze mozem to bud odmietnut alebo sa mozem skusit naucit nieco nove.

Otazky:

- ake su minimalne naklady na prevadzku /domena, hosting/, vybrat nieco zdarma, alebo radsej nieco platene? Preco?
- ako co najjednoduchsie skopirovat povodny web a vyuzit pokial mozno maximum udajov z neho?
- zvladne to wordpress?
- potrebujem nejake temy? Ake?
- kolko casu to moze trvat vytvorit niekomu, kto weby doteraz nerobil? Nejake drobnosti som programoval. Casu ale nemam velmi nazvys.
- je tu niekto ochotny, kto by vedel nasledne v pripade problemov pomoct/poradit?
- ked sa to spravi, bude to vyzadovat nejaku udrzbu (= moj cas)?
- za kolko penazi cca sa robia stranky s podobnou narocnostou?
- zabudol som sa nieco podstatne opytat?

Co je to dodavatel erbu? Ci si chcel napisat webu?

Mas predstavu, kolko taky web (mozno polovicny pocet poloziek vo zvislom menu vlavo) z linku co som uvadzal moze stat?

Doteraz ich ten soft ascAgenda, co robil aj ten web stal nejakych 200eur rocne. To sa im zda vela, kedze vsetky veci okrem generovania webu budu robit v novom softe a jedina funkcia povodneho softu by bol len ten web.

Ja by som tomu mohol venovat tak cca 20 hodin. Po odpovediach tu v diskusii mam obavu, ci by to vobec slo, kedze by som sa musel ucit za pochodu vsetko od zaciatku. Zda sa mi, ze by bol dost problem zmestit sa do toho casu (viac by som obetovat nechcel).

Pokial viem skoly platia vacsinou za we niekolko stoviek jednorazovo, co este zvladnu, ale kedze stale maju nove poziadavky stale treba nieco dorabat uz sa im nechce pltit potom za nasledne upravy. Nehovoriac o tom, zeby chceli mat web casto kakavkonebickovy. Predstavy skol su casto mimo realitu.
Asc ma sablonu, navyse to prevadzkuju na svojej domene, co nevyzera najlepsie, ale ich riesenie ma svoje vyhody, pretoze je previazane s ich dalsimi produktami, ktore skoly pouzivaju (samotnu asc, jej moduly...atd). Tvoje predstavy z uvodu su dost naivne, byt tebou nejdem do toho.
SKoly, ktore robim maju bud strnku vlastnej vyroby na zakazku, alebo ju robil a spravuje ich ucitel, alebo maju kombinovanu (cast vlastnu, cast asc agenda, co vyzera idiotsky ale) alebo najnovesie som videl, ze jedna presla aj pod webygroup, co je firma s monopolom na obecne a mestske stranky takisto s vlastnou sablonou.
Spokojnu skolu s webom, ale ja osobne nepoznam.