Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tvorba webu - mam sa nechat ukecat?

ahoj,
bol som osloveny, ci by som nepomohol s tvorbou webu /viac menej ako charita/.

Malo by to vyzerat takto nejako zskapusany.edupage.org
Nejde presne o tuto skolu, ale je to v principe rovnake, je to generovane programom ascAgenda /s ktorym koncia/.

Mali by tam byt viac menej vsetky veci ako su v menu vlavo, vratane zverejnovania faktur zmluvy oznamov pre rodicov, fotografii z akcii atd.

Pridavat/editovat obsah by mal zvladnut laik /ucitel, administrativny pracovnik/

Takze mozem to bud odmietnut alebo sa mozem skusit naucit nieco nove.

Otazky:

- ake su minimalne naklady na prevadzku /domena, hosting/, vybrat nieco zdarma, alebo radsej nieco platene? Preco?
- ako co najjednoduchsie skopirovat povodny web a vyuzit pokial mozno maximum udajov z neho?
- zvladne to wordpress?
- potrebujem nejake temy? Ake?
- kolko casu to moze trvat vytvorit niekomu, kto weby doteraz nerobil? Nejake drobnosti som programoval. Casu ale nemam velmi nazvys.
- je tu niekto ochotny, kto by vedel nasledne v pripade problemov pomoct/poradit?
- ked sa to spravi, bude to vyzadovat nejaku udrzbu (= moj cas)?
- za kolko penazi cca sa robia stranky s podobnou narocnostou?
- zabudol som sa nieco podstatne opytat?

• Zrychlene, stoji dle poskytovatele (kde mas web ulozen, neznam CZ ale +- 200/300Kc mesicne + domena a vice) a Wordpress zvladne kazdy i bez znalosti programovani.

• Ve WPress jen stahnes a pouzijes sablonu co se ti libi. Nasledovne zacinas publikovat clanky. Vse je automatizované, clanky se sami skladaji a podobne, ty nemusis nic delat, je to opravdu redakcni velmi jednoduchy, dostupny pro kazdého.
* Samozrejme, vzhled jde i upravovat, bud klikem, nebo vlastim CSS, zalezi na sablone. Ale jak rikam je to jednoduche, jen i kliknes na nazev ten chu mit velkej takle, zarovnany takle etc etc, fakt je to jednoduchy jak facka. Az na hlubsi zmeny je zapotreby znat alespon zaklad PHP|SQL a WP codu (ktery ma své specialni promené).

je tu niekto ochotny, kto by vedel nasledne v pripade problemov pomoct/poradit?

• Myslim, ze lidi je tu dost ;-)

bol som osloveny, ci by som nepomohol s tvorbou webu

Podle těch otázek v dotazu o tom nevíš skoro nic. Není to tak snadné, jak by se mohlo zdát. Raději by ses do toho neměl pouštět naostro, ale začít se učit. Třeba na lokálním web serveru.

Ja bych do toho nesel. Nejsem pracovnik charity, navic on to zas uplne easy web neni. Vyplave na povrch spousta konkretnich pozadavku tohle kousek doleva, tohle doprava. Navic kdyz si predstavim, ze bude jeste potreba zaucit lidi s tim pracovat nebo vytvorit manual a nasledne resit jejich dotazy, no vubec, zvlast kdyz pises, ze casu moc nemas. Maximalne kdybys to bral jako projekt, ale vzhledem k dotazu, neuraz se, by bylo zase fer informovat zadavatele, ze se na tom ucis a nemusi to dopadnout dle predstav.

Cenove to vychazi trochu levneji nez psal coco, domenu uz stejne mozna maj koupenou, ale to je 150,- rocne, pak asi tri kila za hosting?

No jak myslis, vzal bych to asi jen v pripade silnych vazeb na tu skolu

Casu ale nemam velmi nazvys.

Bohužel ani profík, který by s vytvořením a údržbou neměl odborné problémy, nenastyluje a nenaladí takový webík za hodinu nebo za dvě (i když bude mít předchystanou nějakou vlastní infrastukturu, šablony, funkce ...)

Na druhé straně: pokud by sis čas našel, je podobný web báječným studijním projektem - řešení běžných požadavků s okamžitou reálnou odezvou - něco moc lepšího na učení už nenajdeš.

Pokud nepoužiješ nějaké instantní řešení (viz první příspěvek), tak ti to zabere minimálně týdny práce.

A to i profíkovi. Protože se pořád budou objevovat drobné úpravy, dolaďování atd... a to nemluvím o bezpečnosti, přihlašování atd....

Já jsem kývnul na dohodu na podobné stránky (tedy ne zdarma). Šablony, záhlaví, zápatí, všechno mám.
Ale pan jednatel se nám jednou špatně vyspinkal a sprdl celou firmu, včetně mě po e-mailu (i když nejsem zaměstnanec).
To jsem hned dostal pachuť něco na tom dělat, a na ladění stránek jsem si řekl rovnou měsíc.

To jen píši zkušenosti z praxe, které nejdou vždy ideálně podle našeho přání ;-) .

Mimochodem s Webem na instantním řešení (Joomla, Wordpress) mám také zkušenosti a to bohužel takové, že systém
je potřeba neustále látat. Jinak si z něho udělají hackeři díky otevřenému kódu průlezky zkrze na zkrz.
A nakonec jsme zůstali u originálního, statického html, které není tak jednoduše napadnutelné.

Přeji hodně zdaru.

S tím látáním a bezpečností bych to tak špatně neviděl, většinou za problémy s bezpečností můžou právě doinstalované pluginy třetích stran imho.

Jinak Joomlu používají docela velké weby, kdyby to bylo tak tragické, asi na to prdí:

Microsite
Osobní stránky ( borderka.eu)
Firemní stránky ( virtueart.cz, intena.cz)
Komunitní weby ( joomlaportal.cz, nokiamania.cz)
Blogy ( lcerny.cz)
Portály ( prozeny.cz, joomlaportal.cz)
Časopisy a noviny ( pctuning.cz, ddworld.cz)
Stránky institucí (knihovny, obecní a městské weby, neziskové organizace)( prahapetrovice.cz, knihovna.ceska-trebova.cz)
e-shopy( itrefa.cz, isatky.cz)
Cizojazyčné
MTV Networks Quizilla (sociální síť) - http://www.quizilla.com
IHOP (řetězec restauraci) - http://www.ihop.com
Harvard University (školství) - http://gsas.harvard.edu
Citibank (finanční instituce - intranet) - nedostupný pro veřejnost
The Green Maven (ekologické zdroje) - http://www.greenmaven.com
Outdoor Photographer (magazín) - http://www.outdoorphotographer.com
PlayShakespeare.com (kultura) - http://www.playshakespeare.com
Senso Interiors (design nábytku) - http://www.sensointeriors.co.za

Co je to dodavatel erbu? Ci si chcel napisat webu?

Mas predstavu, kolko taky web (mozno polovicny pocet poloziek vo zvislom menu vlavo) z linku co som uvadzal moze stat?

Doteraz ich ten soft ascAgenda, co robil aj ten web stal nejakych 200eur rocne. To sa im zda vela, kedze vsetky veci okrem generovania webu budu robit v novom softe a jedina funkcia povodneho softu by bol len ten web.

Ja by som tomu mohol venovat tak cca 20 hodin. Po odpovediach tu v diskusii mam obavu, ci by to vobec slo, kedze by som sa musel ucit za pochodu vsetko od zaciatku. Zda sa mi, ze by bol dost problem zmestit sa do toho casu (viac by som obetovat nechcel).

Pokial viem skoly platia vacsinou za we niekolko stoviek jednorazovo, co este zvladnu, ale kedze stale maju nove poziadavky stale treba nieco dorabat uz sa im nechce pltit potom za nasledne upravy. Nehovoriac o tom, zeby chceli mat web casto kakavkonebickovy. Predstavy skol su casto mimo realitu.
Asc ma sablonu, navyse to prevadzkuju na svojej domene, co nevyzera najlepsie, ale ich riesenie ma svoje vyhody, pretoze je previazane s ich dalsimi produktami, ktore skoly pouzivaju (samotnu asc, jej moduly...atd). Tvoje predstavy z uvodu su dost naivne, byt tebou nejdem do toho.
SKoly, ktore robim maju bud strnku vlastnej vyroby na zakazku, alebo ju robil a spravuje ich ucitel, alebo maju kombinovanu (cast vlastnu, cast asc agenda, co vyzera idiotsky ale) alebo najnovesie som videl, ze jedna presla aj pod webygroup, co je firma s monopolom na obecne a mestske stranky takisto s vlastnou sablonou.
Spokojnu skolu s webom, ale ja osobne nepoznam.