Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet - vysokej ping, co s tím, nějakej fix?

Zdravim, chtěl jsem se zeptat, jestli mužu něco udělat pro svůj ping, nějaky upravy v routeru atp.

Net jede v pohodě zhruba od 1:00 do těch 13/14:00, a od cca tý 14:00 do ty pulnoci/1 ráno to je nepoužitelný, hraju hry, takže potřebuju ping tak do 50, a tohleto je strašný, a volat se mně tam nechce, nerad si stěžuju, ale pokud to nespravim nějak doma tak asi nebude jina možnost..... Normalní download je kolem 2MB/s. Dolů dam ping a aktualní rychlost.

C:\Users\--->ping 8.8.8.8

Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=229ms TTL=57
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=183ms TTL=57
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=466ms TTL=57
Request timed out.

Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets: Sent = 4, Received = 3, Lost = 1 (25% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 183ms, Maximum = 466ms, Average = 292ms

C:\Users\---l>

Děkuju pokud máte nějaky tipy jak to vyřešit i bez stěžování si.

@Metride: Pokud tam budu volat, a oni mně budou tvrdit že u nich problem neni, jak dal to mam řešit?

@Kilo.Viktor: Kabel mám, a jestli je připojenej jen PC nebo NTB, na to nemá vliv, pořád je to stejný, i když se odpojí NTB tak se ping nesníží. A ping na router a bránu je v pohodě <1.

Dostal jsi tu hodně rad, že to může být tvým routerem. Aby jsi to eliminoval (v případě, že nemáš ADSL), nastav si v počítači na síťové kartě stejné údaje jako na WAN routeru, připoj internetový kabel místo routeru přímo do počítače a změř ping (tracert). Pak budeš znát údaje bez vlivu routeru a můžeš argumentovat poskytovateli, že chyba není u tebe

To, že je router starý necelé 2 roky neznamená nic.
MAC adresu neměn. Na Wan rozhraní vidíš nastavení IP adres, DNS apod. Pokud tam máš dynamickou adresu, pak nemusíš na PC nic měnit, pouze připojíš kabel přímo do PC. Pokud jsou tam adresy, opíšeš je do nastaveni TCP/IP v4 na síťové kartě.

Nic takovýho jsem tam nenašel, mám tam akorát "Typ připojení WAN: Automatická IP". Jinak, vpravo nahoře bliká žlutej vykřičník a píše to "Pro váš router je k dispozici aktualizace firmwaru. Proveďte prosím aktualizaci, čímž zvýšíte stabilitu systému, získáte nové vylepšené funkce a vyhnete se bezpečnostním rizikům". Mám to udělat? Pomuže to?

Jinak te´d to zase jede v pohodě, ping 8 na google dns.

a co ti brání při lagu udělat tracert, jak ti psal tač? to je totiž to nejrozumnější, co jde udělat.

nelítostný úřad klíčníka na dc hubu mě kdys dohnal skenovat ip rozsah providra v jedné zapadlé japonské prefektuře, díky tracertu jsem viděl neuvěřitelný (on si totiž se mnou moc povídat nechtěl, nebyla to jeho vina).. tracert ti ukáže cestu, kudy data jdou a ukáže ti i čas. ping ti ukáže jen čas- ne cestu.no a tracert začal hopovat. stav byl, že to hvězdičkama vylezlo ven a začalo se ptát na cestu u serverů providera. vždy tam vyrazili dva nabušení frajeři, kteří to schopně zacyklily a začli loudit cestu u nejpomalejšího serveru, kterej to ovšem věděl. 30 hopů nestačilo- chybka nastala. toto byl pádný důvod volat providera. pochopitelně může být problém jinde, třeba ti něco trhá spoj, třeba. nicméně tracert ti zjistí stav.

Ked budu tvrdit, ze u nich chyba neni mozu mat pravdu aj nemusia. Ak budu mat pravdu tak chyba je za tvojim poskytovatelom niekde na internete. No a to bude problem, pretoze stazovat sa niekde v nemecku u niekoho cez koho tecu data mozes, ale bude ti to malo platne.