Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čtečka čárových kódů LS1203 - problém se znaky

Pěkný den přeji,

doma nemám tiskárnu a kamarád má problém se čtečkou čárových kódů.
O jakou (USB) čtečku se jedná píši v nadpise.

Čtečka při nastavené češtině posílá namísto čísel české znaky s diakritikou.

Odkaz na manuál je zde.

Kamarádovi jsem poradil následující:

1)
kapitolu stránky nadepsanou 5-8
a zvolíš kód: ENABLE ALTERNATE NUMERIC KEYPAD

2)
v kapitole User Preferences 4 - 3
ten kód jako WRITE TO CUSTOM DEFAULTS.

Když ale kamarád udělá tyto kroky, tak mu stejně se nepřepne čeština na čísla.
Jestli tady má někdo hlubší zkušenosti se čtečkama kódu, poradte prosím, co jsem ještě přehlédl v manuálu.

Díky, čau.

To jsem kdysi řešil. Teda u daleko starší čtečky, která emulovala PS/2, ale tady je to totéž, jenom emuluje USB klávesnici. Tak první možnost je nastavit rozložení kláves USA, ale to bylo pro mě nepřijatelné. Tedy jsem musel použít jednu z dalších možností, jak dostat čísla, teď už nevim, jestli to byla emulace přes ALT (tzn. znak=zmáčnutíALT, klik (=zmáčknutí a puštění) na jednotlivá čísla ASCII kódu a nakonec uvolnění ALT) nebo jako numerický blok, myslím že jsem zkoušel obě možnosti. S tím altem to bylo pomalejší, ale spolehlivější (nezávislé na num-lock).
Je dobré mít tuto konfigurační příručku vytišťěnou (což asi má) a je potřeba nejdřív vstoupit do konfiguračního režimu přečtením příslušného kódu, pak provádět konfiguraci a tu púotom uložit přečtením jiného kódu. Tyto kódy byly u mé příručky na každé stránce, ale jak koukám na tu vaší, tam to nevidim, nechce se mi to studovat.

Na straně 7-8 bych zapnul defaultně vypnuté keypad emulation to by mělo fungovat ve windows, v linuxu to ale nefunguje. Aha, strana 5-8 je pro verzi PS/2, vy asi potřebujete konfiguraci z kapitoly 7 (str 93-112), která je pro USB.