Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace mobilu Huawei v Electro Worldu

Dobrý den, koupila jsem si před 5 měsícema v electro Wordu telefon zmačky huawei, jednou jsem ho reklamovala kvůli sekání a částečné nefunkčnosti fotoaparátu, prodejce mi napsal, že chyba byla nalezena opravena a vyzkoušena,ale teď se mi fotoaparát neotevře vůbec. Je možné vrácení telefonu a dostání peněz zpět? Četla jsem něco o tom, že pokud telefon nemám déle jak půl roku, mohu ho reklamovat a požadovat peníze zpět, protože chyba byla v telefonu už při koupi. Děkuji za odpověď

Změna předmětu, původně: REKLAMACE (host)

Nemusí byť vobec 3x rovnaká závada...Stačí aby 3 reklamacie rôznych príčin boli uznané a mala od toho paiere čím bude mať potvrdenie že sa jedná o problémový kus a musia jej podla zákona pre ochranu spotrebiteľla bezpodmienečne vrátiť peniaze alebo vymeniť telefón...Takto som si ja vyreklamoval 2 telefony.

vôbec nie, v sk 3X rovnaká uznaná závada alebo 4 rôzne,alebo keď je jedna závada neopravitelná a bráni riadnemu užívaniu výrobku,keď už,vtedy vzniká nárok na odstúpenie od kúpnej zmluvy,v cz bol občiansky zákonník nedávno novelizovaný,tam došlo k zmenám.....že si mal šťastie na konkrétneho predajcu,ktorý miesto zdlhavého riešenia chybného kusu pristúpil na vrátenie peňazí ešte neznamená,že niekto iný nenarazí na predajcu,ktorý bude postupovať striktne podla zákona a tri rôzne opravitelné závady neuzná ako závady u ktorých vznikne nárok na odstúpenie od kúpnej zmluvy a úplne v súlade s platnými zákonmi odmietne vrátiť peniaze a bude to riešiť opravou alebo v najhoršom výmenou za taký istý,alebo cenovo zhodný nový výrobok,pokial sa už reklamovaný nebude dať zohnať ako nový a bude v práve a vyhrá aj prípadné súdne konanie.....

Ale ano, ak by to bolo tak ako píšeš, tak by sa ludia ako zákazníci nikdy nedočkali spravodlivosti lebo je pochopitelné, že každý predajca si bude vymýšlat že sa nejedná o tu istú chybu..S takými predajcami som sa už tiež stretol a za druhe to čo pises je blbosť uz len preto, lebo som si to vyskusal na vlastnej kozi a uspel som tak pri reklamaciach ci uz v telekome O2 alebo alze tak viem o com hovorím.A nenarazil som na žiadneho predajcu ktorí sa kvoli zlhavemu riešeniu nejako ináč rozhodol!! ALe nemal na výber!! lebo som podal pisomnú sťažnosť ktora mi bola uznaná... A to čo si tu tiež napísal že predajca sa v prípade neopravytelneho kusu aby si sám určoval akou formou reklamacie bude postupovat je tiež blbosť lebo o tom on nerozhoduje!! Na to musí pristúpiť zákazník či chce poskytnuť reklamaciu formou výmeny alebo vrátenia uhradenej sumi a nie že si to predajca určí sám a poskytne náhradný iný kus v rovnakej cene!! ...Pri súdnom spore by predajca prehral na celej čiare

No ty máš zkušenost ......,švára má opačnou to řešil s křápem Evolveo telefonem a uznali to až po 3 stejný závadě měl tam 4 vady celkem jedna mimo takže přesvědčíš / nepřesvědčíš záleží s kým jednáš pak.(tuším že měl foun od T - Mobile v nějaký tý jejich vypatlaný akci a reklamace si musel navíc řešit sám s servisem (T-Mobile to jaksi nezajímalo sice ho prodali oni ale reklamaci ať si vyřeší sám nezájem, což taky není podle zákonníku na kterej dlabou a bys dělal co soudil se x let ? Tak to bych chtěl vidět ) :-)

Tak neide mi o to aby som sa isiel s niekym naschval sudit. Im treba iba ukazat ze clovek je ochotny zajst az tak daleko v pripade nudze lebo takto predajcom davaju ludia iba ukazku ze si s nimi mozu robit co chcu... ja sa tiez nerad zaoberam takymito vecami ale ak by sa mi jednalo o nejaku drahu vec, zasiel by som tak daleko ako by bolo treba