Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezobrazujúce sa záznamy databázy spojenej cez ADO v Delphi 2007

Mám databázu, ku ktorej som v Delphi 2007 pripojený cez ADO komponenty. V komponente DBGrid, ktorá má zobrazovať dáta z databázy v prehľadnej tabuľke, sa mi zobrazujú iba názvy stĺpcov tabuľky (načítali sa z databázy). No políčka, kde majú byť už konkrétne údaje záznamov, sú prázdne. Neviete mi niekto poradiť v čom je problém? Inak to isté robia aj ostatné komponenty, ktoré majú zobrazovať dáta z databázy.

Inak ten problém s nezobrazovaním dát z databázy pod WinXP som už vyriešil, no radšej tu nepíšem čím to bolo, lebo by ste ma asi zabili. Proste bolo to spôsobené len mojou hlúposťou alebo skôr nevšímavosťou (mimo Delphi). :-x

A ešte mám jednu otázku: Ako môžem zistiť, či databázová tabuľka obsahuje nejaké záznamy alebo je prázdna? Myslím cez Delphi, keď to chcem použiť v podmienke: Ak je tabuľka prázdna, vloží záznam s určitými hodnotami a keď už nejaký záznam obsahuje, spustí procedúru z databázy (čo sa mi mimochodom už tiež podarilo urobiť).

Ako som už vyššie písal, prerábam jeden starý program. Mám ho nainštalovaný v adresári Program Files, kde je aj databáza, ktorá beží cez ODBC. Všetky databázové tabuľky boli prázdne a preto sa mi v novom programe, ktorý robím, nič nezobrazovalo. Lenže ja som celý čas cez jedného SQL klienta pristupoval k druhej (rovnakej) databáze, ktorá bola v adresári s tým klientom a ktorá už obsahovala nejaké záznamy. Vtedy som si myslel, že stále pomocou môjho programu aj toho SQL klienta pristupujem k tej istej databáze. Prišiel som na to až vtedy, keď som mal spustený ten program, ktorý robím, a v tom istom čase som spustil toho SQL klienta. Ten SQL klient sa automaticky pripojil k tej dobrej databáze (čo som vtedy ešte nevedel), zrazu som sa čudoval, prečo sú databázové tabuľky prázdne, a potom mi to došlo. :-D

Nedá sa nejak urobiť aby sa po stlačení ENTERu automaticky stlačilo konkrétne tlačidlo na formulári, v momente keď je kurzor v komponente Edit (teda keď niečo píšem)? Viem síce urobiť, aby sa po stlačení ENTERu niečo vykonalo, ale vždy sa mi pri tom ozve ten zvuk Windowsu, ktorý signalizuje, že sa niečo nedá (teda neviem to inak opísať).

A ešte nedajú sa nejak uvoľňovať zavreté formuláre z pamäti? Sledujem totiž, že stále keď otvorím formulár, program uloží do pamäte ďalších pár kB. Dokonca si jednotlivé formuláre stále držia svoje premenné po zavretí a opätovnom otvorení. Formuláre otváram príkazom ShowModal a zatváram príkazom Close. Keď použijem príkaz Free, tak konkrétny formulár už počas toho istého chodu programu neotvorím. To už sú princípy OOP, ktorým som sa zatiaľ nezaoberal (viem, čudné, keď programujem v Object Pascale :-D ). Ale neviete mi aspoň poradiť ako uvoľniť premenné z pamäti pri zatváraní formulára?

Som síce už riadne OT, ale nechcem zbytočne zakladať novú tému. ;-)