Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čistící pasta

Zdravím, dneska jsem koukal na teploty CPU a řekl jsem si, na co mám doma sporák, když bych mohl kuchtit na Cpučku. Ukazuje mi to okolo 120°C když hraju.
PC je starý rok a půl a za tu dobu jsem necistil větráky ani jednou a neměnil pastu. Ano, jsem v tomto hovado. Kvůli tomu přehřívání nemám ani kryt na PC.
Moje otázka je.
1) Myslíte, že se mi to sníží, když pořádně vyčistim PC včetně ventilátorů od prachu a zvednu zadek a zajdu koupit novou pastu? PC mi pořád zvládá pěkně nové hry na vysoké detaily, takže problém je snad jenom v znečištění vnitřku.
2) Kolik mám koupit gramů te pasty na jednorázové "namazani" ? V obchodech jak koukám to mají od 0,5g
3) V tomto jsem totálně neznalý, ono jde pastou namazat jenom procesor, ne?

120°C je hovadina, to by se CPU dávno vypnul. Nejspíš ti to jen blbě měří. Podívej se do BIOSu.
Sáhni na chladič, zda je horký. Pokud ano, tak měnit pastu nemusíš, jen vyčisti od prachu. Pokud je chladič v zátěži jen vlažný, tak blbě sedí. To je jediný případ, kdy budeš měnit pastu, jinak pastu měnit netřeba, vydrží po celou dobu životnosti počítače, pokud tedy nesundáš chladič.

Já používám zase "ťupkovou metodu", kdy přes igelit na prstě tu pastu nanesu. Hlavně je důležité starou pastu odstranit a IHS otřít aspoň lihem. Doprostřed kapku pasty a potom "ťupkovat" po celém IHS. Když dáš jen kapku doprostřed, tak pasta není úplně všude, ale neříkám, že je to špatná metoda.

Len pre poriadok: nazov vlakna "Čistící pasta" (vzhladom na obsah vlakna) je nestastny.

Pasta, ktora sa aplikuje medzi CPU a chladic procesora ma ucel zvysit prenos tepla tam, kde sa plochy CPU/chladic idealne nedotykaju.
Nazvy su rozne: Teplovodivá pasta, Chladiaca pasta (aj ked pasta nic nechladi), ale rozhodne nie "Čistící pasta".

Pri vymene procesora (alebo inej manipulacie) je treba staru pastu odstranit a stycne plochy ocistit (izopropylalkohol).