Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktery zdroj vzit?

Zatim mam v kosiku ten prime (hlavne kvuli delsi zivotnosti a vetsimu ventilatoru - predpokladam ze bude tissi). Potvory v czc maji svatky, tak mam par dni na rozmyslenou, popripade beru typy na nejaky jiny kvalitni 750W zdroj ktery neco vydrzi a nehuci jak stado lokomotiv.

https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-platinum-750w/220749/produkt
https://www.czc.cz/seasonic-prime-ssr-750gd-750w/218503/produkt

Nepises nic o zostave, ale potrebujes naozaj 750W zdroj ?
Kedysi sa kupoval zdroj s rezervou do buducna.
To dnes neplati. Dnesne komponenty (CPU, GPU) su menej "zrave" a trend je znizovat narok na prikon.

Moj tip je Corsair 550W RMx, pripadne Corsair 650W RMx.

Myslím, že je úplne jedno ktorý vezmeš, kvalitné sú obidva.Ten druhý ma viac konektorov. To je asi jediný rozdiel. A čo sa týka hlučnosti, mal som rôzne zdroje, aj vyslovene šmejdy a žiaden nebol hlučný, ale vetráky boli nekvalitné, takže hlučnosť sa časom dostavila a bolo ich treba vymeniť. Myslím si, že pokial vyslovene nepoddimenzuješ zdroj, tak nemá byť prečo hlučný.