Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nahodne zamrzne

Dobry den, posledni doubou se mi stane, ze mi zamrzne pc. Vubec nevim co by to mohlou zpusobovat, protoze se mi to stane nahodne. Stane se mi to pri zatezi, ale nekdy i kdyz jsem jenom na plose. Kdyz mi pc zamrzne, tak nejde nic delat a musim ho natvrdo resetovat. HW by mel byt v poradku, disky jsem kontroloval, ramky... Windows mi taky nenasel problem, tak nevim jak zjistit chybu.
pc: win10, ssd, hdd, amd fx8300, radeon r380

Dobrý deň,

Zatial skúste:

1. Skontrolovať teploty v BIOSe...
2. Nabootovať Live Linux či tiež zamrzne.

Ako nie, jedná sa pravdepodobne o softwarovú chybu. Ak áno jedná sa pravdepodobne o hardwarovú chybu.

Ram jsem zkoušel přehodit do jiných slotů a nic. Diagnostika ramek mi taky nic neukázala. HDD jsem zkontroloval přes HD Tune asi 5x a taky nic. Zkoušel jsem fakt už všechno a jsem v koncích už.. Ale stává se to víc lidem, jak teď vidím, tak jestli to vůbec bude tím harddiskem.. Mám na něj podezření kvůli tomu, že mi občas vydává takový divný zvuky. Bios jsem dal do defaultního nastavení taky. GPU a CPU jsem měl přetaktovaný, ale dal jsem to do defaultu a furt to stejný..
Stává se to prostě random, někdy každej den, potom třeba po 5ti dnech až, možná to má nějaký intervaly.. Dělá to jak při hrách, tak třeba když jsem na ploše, nebo v prohlížeči.. Teploty jsem taky zkontroloval a měly by být v pořádku. Mimochodem, pc se sekne komplet se zvukem, myší, prostě se vším a pomůže jen tvrdý restart. Ještě jsem si všiml, že když při tom záseku vypojím např. myš a pak ji zase zapojím, tak nesvítí..

Já jsem měl kdysi podobný problém. Způsoboval to jeden vadný modul RAM, ikdyž memtestem prošel na 5 průchodů ok. Bylo to podobné. Stávalo se to i u přehrávání filmů a náhodně jak kdy. Byla to poslední možnost, která mě napadla. To jsem měnil i časování a napětí, ale to nepomohlo.

Pak jsem testoval asi týden, protože mám 4 moduly.
Naštěstí jsem trefil dva dobré páry a potom jsem to zkoušel s dalším párem, kde se problém opakoval. Potom jen s jedním modulem, se kterým to šlo v pohodě a pak s druhým, kdy to zase nečekaně spadlo. Po výměně RAMky se to už nestalo ani jednou.
Je to ale o nervy.

Pokud to nebude tím HDD, tak to bude další věc, na kterou se víc zaměřím asi.. Jde mi ale o to, že v poslední době tenhle problém vidím u čím dál tím víc lidí a je skoro nepravděpodobný, že by měli všichni problém s ramkama, jestli mě chápeš..

Přes kabel, ale vůbec nechápu, co to s tím má společnýho...
Btw: Teď se mi pc sekl znovu i bez toho hdd, takže tam problém není. Zkouším ještě nainstalovat Win 8.1, místo 10, který jsem už 5x reinstaloval kvůli tomu.. Jestli to nepomůže, začnu testovat víc ty paměti a komponenty. Jinak jsem už fakt v hajzlu..

Ne, takovou nestabilitu chybějící ovladače určitě nezpůsobují. Win 10 má spousty generických ovladačů, se kterýma systém funguje. Na moji Gigabyte ep43-ds3l taky nejsou ovladače a systém fungoval normálně. Akorát se mně nelíbil, tak jsem se vrátil k WIN7.

Edit: Co s tím má společného velikost RAM? Něco piješ? :beer: