Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno co to je AppIe ID <contact@appteam-space-account.com> ?

Zdravím všechny a zejména majitele Iphone.

Používám telefon zejména na telefonování. Na ostatní mám pc a nb.

Včera se mi přihodila zajímavá věc. Nechal jsme se vychecovat známými a na svém 4S jsem přes App Store nainstaloval Whatsapp. jenže to nechtělo zadat jednotlivá čísla, kam se připojovat. Chtělo to přístup ke kompletním kontaktům !!! Vztekl jsem se a v ten moment bylo to svinstvo pryč z mého mobilu.
Jenže... jsem se ještě chtěl podívat do AppStore a mobil chtěl po mě heslo, které si dřív pamatoval. Já si naštěstí vzpomněl. Ale po přihlášení mi přišel divný mail z AppIe ID <contact@appteam-space-account.com> :

Dear Customer,

This is an automatic message sent by our security system to let you know that you have 48 hours to confirm your account information.
Your iTunes account has been frozen because we are unable to validate your account information.
We need to verify your information in order to continue using your AppIe ID. This process does not take more than 3 minutes. To proceed to confirm your account details please click on the link below and follow the instructions :
Click here to validate your account.
We apologise for any inconvenience caused.
Your sincerely,

AppIe Security Department

Slovo here je odkaz na dotazník, kde o mě chtějí vědet tolik věcí, že se mi to nelíbí.

Znáte někdo email contact@appteam-space-account.com ?
Může to být od Apple nebo je to nějaké svinstvo? Ta doména je nějaká divná.

Díky.

whatsap pouziva kontakty je to normalne. stejne tak sms app a telefonovacia app ktore tam uz mas od vyrobcu pouzivaju tvoje kontakty. jakym sposobom si to dal prec z mobilu?

pouzivas itunes? funguje? ja by som tam nic nevyplnoval. to here je na jakej domene? je to ssl web s certifikatom apple? vidiet pri url.

Itunes nepoužívám. Kydž jsem dostal ten iphone, myslel jsem si, že je to sw na zálohování sms a kontektů A on to byl přehrávač hudby. Stáhnout fotky z mobilu po kablíku jde i bez něj. A Sakryš. To ještě zkontroluji.

Odkaz vede sem: https://appteam-space-account.com/secure/ID/?cmd=e8727b422407edfffe62ed3cea769fc6&page=confirmation
a vlevo je takový zelený zámek, na který když najedu myší, zobrazí se Ověřil Digi Cert Inc, což taky neznám.

Pokud na ten odkaz najdete odvahu kliknout, zjistíte, že to po mě chce mail a heslo, datum narození, jméno na platební kartě a spoustu jiných věcí. Nikdy jsem přes AppStore neplatil!!! Kdyby to byl Apple, nemají to s čím srovnat !!!

Edit: dokonce se ptají na moje telefonní číslo. Jak kdyby nevěděli, který telefon to způsobil !!!

Je to nejaký Eric Castro s manželkou :-)

Admin Name: Eric Castro
Admin Organization:
Admin Street: 4771 Hannah Street
Admin City: North Carolina
Admin State/Province:
Admin Postal Code: 28806
Admin Country: US
Admin Phone: +1.8283381187
Admin Phone Ext:
Admin Fax:
Admin Fax Ext:
Admin Email: lidiaadrar@gmail.com

Jasný phising. Proč by Apple na verifikaci účtu používal jinou stránku než používá pro vše jiné? Ta falešná stránka má také jiný font, zápatí také nesedí. A certifikát sice má, ale jakýsi neznámý, rozhodně ne ten co má Apple.