Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosím pomoc nenaběhne pc

Včera jsem pc vypnul vše ok a dnes ráno při zapnutí nenaběhl, na monitoru no signal. Zkusil jsem vyměnit monitor nic. Větráky se točí. Jen na základní desce H170A PC MATE jsou 3 kontrolní diody a 1. svítí červeně a v manualu psano CPU - indicates CPU is not detected or fail. Pokud to dobře chápu tak nemůže najít procesor, ale ten tam je, znamená to, že odešel(moc tomu nerozumím, nikdy jsem s tím nesetkal), jak zjistím zda funguje? Nebo je vadná základní deska nebo v čem by mohl být problém?

zkoušel jsem to i přes integrovanou grafiku rovněž ni signal. Intel Core i5-6500, SSD Samsung 850 EVO 2.5" 250GB,Crucial Ballistix Sport DDR4, 16GB(2x8GB),2400MHz,CL16,H170A PC MATE, Seasonic S12II-520 Bronze (SS-520GB F3) - zdroj PC ATX, 520W, Seagate Desktop HDD 1TB, os win10

Bohužel se to nedá jen tak lehce poznat. Čekal jsem, že se to rozjede. Ještě bych zkusil reset CMOS. Potom už jedině prohodit paměti ve slotech, dorazit všechny konektory. Klidně je vytáhnout a dát zpět.

Pokud bylo s PC manipulováno, tak oddělat i chladič a procesor a nasadit znovu. Dobré by bylo si půjčit u kamaráda jiný zdroj, jak psal MIF.

A BIOS jsi resetoval? Všechno ukazuje na vadnou desku, pokud nepomůže ani reset CMOS. S vadným procesorem jsem se za poslední roky nesetkal a to mně prošlo rukama hodně PC na opravu.

Edit: Zkus to nechat zapnuté třeba 2 minuty, jestli potom reaguje na klávesnici numlock. Potom by to bylo dobré znamení a mohlo by to být třeba vadným kabelem.

pc ještě nemám ani 2 roky a na desky dava MSI se mi zdá dokonce 3 roky záruku, s reklamací nemám zkušenost, ale pokud se nepletu můžou mi to vrátit opraveno a k čemu by pak budou dvě desky, pokud s tím máte někdo zkušenost není náhodou i registrace win spojená se základní deskou?

No bez zkoušky to asi nezjistíš a když to nebude deskou a budeš ji reklamovat,tak ji za měsíc vrátí jako dobrou a budeš tam kde teď.Takže jedině asi koupit pokud možno stejnou desku,vyzkoušet a vadnou hned reklamovat.Tu dobrou pak do 14 dnů vrátit.Protože na reklamaci mají 30 dní,může se stát,že až tak 20 dní nebudeš mít žádnou.
Nebo to risknout a reklamovat ji hned,ono to těch 30 dní snad trvat nebude.