Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HEVC settopbox s USBeckem

Zdar,
kamos mi tvrdi, ze tohle je vybornej settopbox, ktery splni me pozadavky:

https://www.czc.cz/evolveo-omega-t2-dvb-t2/190944/produkt

Pozadavky:
1. settopbox pro budouci uziti kompatibilni s DVB-T2, ktere budeme mit od pristiho roku. (Signal DVB-T2 bude mit predpokladam velmi dobry, bydli na kopci a vysilac sice nevidi primo z okna ale ze strechy baraku videt je.)
2. USB s moznosti spousteni z flashky videa v HEVC (pouzivam MKV kontejner x265: CRF 24, Slow, Main) a audio mam v AAC nebo AC-3.
3. fungovani externich titulku, nazev titulku je shodny s nazvem videa, format SRT (UTF8 nebo CP1250)

Ve zkratce jde o to, ze to chci koupit tete k narozeninam, protoze stejne ten settopbox bude potrebovat, TV ma docela novou, ale jeste bez DVB-T2 a obcas ji donesu na prehrani nejake video na flashce, ale jeji TV umi jen AVI v x264 a MP3 navic bez titulku, takze ji kazde video musim konvertovat a jeste vypalovat titulky do obrazu. Tak me napadlo ji koupit ten settopbox, kterej casem vyuzije i po prechodu na DVB-T2, narozky ma za 6 tejdnu, tak je cas na vyber neceho, aby to nebylo uplne drahe a moje pozadavky to splnovalo, coz s tim Evolveoem si nejsem uplne jist, ze neslapnu vedle.

Tak jestli nepotrebujes na rozdil ode me prehravat z USB, tak koupis ten nejlevnejsi Sencor. To mas jednoduchy. Ja potrebuju zabit dve mouchy jednou ranou, potrebuju neco, co tete umozni prehravat videa ode me, abych to nemusel preenkodovavat a jen to vzdy zkopiroval na flashku a co ji umozni koukat dal na TV po prechodu na DVB-T2.

Jako mám starej Evolveo DVB-T a jede dodnes,přehrávání s USB taky Ok,akorát v době kdy sem ho kupoval už byl opravnej soft,jinak to stálo za vykuř po vypnutí se rozházeli programy apod,tohle už sem neřešil bylo to Ok,jenže otázka po jaký době s tím něco udělali,ono ty jejich MMC a set top boxy funkčně špatný nejsou ale soft je děs.U toho set top boxu to třeba opravili po delší době,ale u MMC na lidi ser.... ,jako Sencoru bych se vyhnul to bude shit i kvalitou,po reklamacích pak lítat asi nic moc,ověřená značka je Techni Sat ale za ty prachy bych je fakoval,dřív byl dobrej dost Di Way ohledně příjmání signálu kde se ostatní ani nelapali.:-)

https://set-top-boxy.heureka.cz/di-way-t2-one-dvb-t2-h-265-hevc/#

V kratkosti je mozne povedat, ze T2 ma narocnejsiu modulaciu. Da sa to prirovnat k wifi a modulacii 11g voci 11n pre rovnaku sirku kanalu. Istotne viez, ze ked su problemy s pripojenim na AP aj bez sifrovania, tak sa doporucuje pouzit 11g. No preco asi, vsakze.

Kvalitu to ukazuje az po zasynchronizovani na stream a prave synchronizacia je velmi narocny proces ak stream obsahuje chyby napriklad od interferencnych produktov. Mozno si si vsimol, ze niekedy trva prepnutie na iny (slabsi) stream ovela dlhsiu dobu, nez obvykle.
Mozno ta prekvapi, ze sila signalu je merana (samplovana) vzdy na zaciatku kazdeho ramca. Pocas doby prijmu celeho ramca az do konca to ma stalu (metoda sample & hold) uroven signalu aj ked sa moze menit. Teplomer na tieto zmeny ovsem nereaguje a dokonca nereaguje ani na uroven signalu kazdeho ramca, ale jeho hodnota je priemerovana z prijmu vsetkych ramcov za nejaku casovu jenotku (zvycajne 1 sekunda). Kazdy ramec moze mat inu hodnotu signalu a v bytovych podmienkach s bytovou antenou to kolise celkom hodne.
O kvalite by som mohol popisat cele litanie, pretoze to je imaginarna velicina a kazdy vyrobca si ju pocita vlastnym sposobom, preto niesu vyrobky navzajom kompatibilne do sposobu co ukazuje teplomer kvality. Nieco ine je hodnota SNR, ktora je stanovena normou a definuje aka hodnota je este prijatelna pre prijem za presne stanovenej chybovosti.