Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Váš názor ohledně složení nového PC - vyčkání na novou generaci GPU?

Dobrý den, dnes jsem se od techniků ze servisu dozvěděl, že v mém stařičkém počítači definitivně odešla základní deska. Koupě náhradní by vyšla dráž než koupě moderní pro současnou generaci procesorů. Po konzultaci s technikem, mi je jasné že nechci investovat balík do starého železa a že v tuto chvílí je lepší přemýšlet o něčem novém(jedná se o herní PC). Chtěl bych poprosit, zda by jste mohli prohlédnout přiložený seznam, jestli by něco takového mohlo být, a navrhli který zdroj a základní deska by byla vhodná - operační systém bude W10 Home. A ted ke grafice - myslíte že má cenu investovat do současné generace gpu nebo počkat na vydání nové? Šuškanda je že by to mohlo být někdy tento rok že? V případě že bych čekal mohl bych použít ze starého PC GTX 750ti(pokud/jestli by pasovala?), vím že by ta grafika držela celý PC zpátky ale čekání by mi až tak moc nevadilo. Stejně většinou hraji moby a na to 750 stačila + díky starému PC jsem zvyklý kupovat si většinu nových her na konzoli. Předem děkuji za Vaše názory.

Děkuji za návrh, musím ale říci že by mě zajímal i Váš názor ohledně mé situace s grafickou kartou. Myslíte že bych měl počkat na novou generaci s bottleneck 750ti, nebo by jste doporučil investovat do nynější generace?

Při současném bordelu/stavu g.karet v kvelbech jejich přepálených cenách, není vůbec jisté kdy budou nové typy k mání a o cenách se lze jen dohadovat.
Pokud máš/používáš monitor s rozlišením Full/HD tak bohatě stačí některá nV 1060 nebo AMD RX 580 na všechny současné hry = vyšší herní střed třída.