Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Televizor s DVB-S + kompatibilita s mpeg-4

Dobrý den...
Chci si pořídit nový televizor, ale je tady mnoho otázek, na které jsem nenašel odpovědi...

Uvažuji o satelitu. K tomu mi přijde dekóder, ale proč mít zbytečně krabičku u televize, když ho můžu mít v TV? Ale kolik kvalitních TV s DVB-S se vyrábí? Jaké jsou ty TV??? To je 1. dotaz...

Za několik málo let digitální formát přejde z mpeg2 na mpeg4, to ovšem dekódery v dnešních televizích nepodporují a nehodlám si potom kupovat novou televizi. Nebo existují existuje taková televize s DVB-S a podporou mpeg4???

Nebo se na to mám vykašlat a přežít krabičku vedle TV a další nadbytečný ovladač???

Neviděl jsem už hodně dlouho TV se zabudovaným satelitním příjmem. Myslím, že nemá cenu něco takového hledat. Ta samostatná " krabička " má taky svoje výhody- můžeš ji připojit k jiné TV, pouštět si satelitní rádia, jednoduchý upgrade.. Ovladač můžeš mít jeden- univerzální :-)

Hodně drahá ale kvalitní německá značka Loewe mívá v TV jak DVB-S a DVB-T. A některé typy měly mít í mpeg4. Zn Sony Bravia měla sice jen DVB-T ale s volným slotem pro dekodér placených programů o kterém prohlašovali že do něj budou míti dekodér Mpeg4.