Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AVG - oranžový vykřičník na ikoně v system tray bez zjevných příčin

Dobrý den,

Už pár dní mám na ikoně AVG v system tray oranžový vykřičník - obrázek 1

Program ale nic nehlásí - obrázek 2. Antivirová databáze i verze program jsou aktuální, hluboký test nic nenašel a přesto vykřičník nezmizel.

Restartování nemá žádný vliv. Pravděpodobně to je chyba programu, ale také to může znamenat nějakou hrozbu, kterou bych nerad zanedbal.

I když jsem udělal všechno, co mě napadlo, nedospěl jsem k jednoznačnému závěru.

Prosím Vás o radu.

Děkuji

PS. Nevím, jestli to může nějak souviset přímo z windows, ale tady je moje verze - obrázek 3

Třeba se to v AVG rozhodli zvýrazňovat až teď, aby získali víc oveček pro placenou verzi...
Doporučuji radu od Mlocik97: AVG odinstaluj a zapomeň, že existuje. Defender ve Win10 je zcela postačující ochrana a navíc nemívá konfilikty s jádrem systému, na rozdíl od většiny běžných antivirů.

Insider preview si nedělá iluze o odladěném a bezpečném systému,tak to neber,že je na takový systém spoleh. Je to v podstatě zkušební platforma MS na test různých nápadů vývojářů,většina se nikdy do definitivních verzí nedostane. Citlivá data tam doufám nemáš,tak to neřeš.

Kecáš, antivirus máš - Windows Defender. A ten je zhruba na stejné úrovni jako AVG, Avast a řada dalších. Ale na rozdíl od nich méně zatěžuje systém a nemá tolik falešných poplachů. Stejně jsou dnes klasické viry na ústupu, většinu nákaz má na svědomí adware/spyware a podobně, u něhož se vyžaduje součinnost uživatele - tzn. musíš si to do PC nainstalovat (typicky warez, programy z pochybných zdrojů s přibaleným reklamním svinstvem, doplňky do prohlížečů, atd.)

Až na to že že to lepší nieje, najmä když antivirus si zmyslí že driver je virus a odkrágluje Vám OS tak, že každú chvílu vidíte BSOD... okrem toho viry tvoria iba 5% zo všetkých škodných, dnes sú trendom spywary, adwary, cryptowary, ransomwary, a pod. malwary a proti nim je antivirus i ten od AVG úplne bezrandej. Najlepšia ochrana je správne nastavený firewall (čož málo kto dokáže). Inak malware, spyware a adware sa do počítača sám nedostane bez interakcie uživatela. A když nestahujete nič z pochybných zdrojov, a nemáte vôbec žiadny antivirus, máte omnoho menšiu šancu dostať malware než když stahujete a mate AVG antivirus.

Všichni tu jednohlasně radí,abys to AVG odinstaloval a používal ten Defender.Ty jsi ale chytřejší a stejně neposlechneš,tak si to AVG nech,zapni si nejlépe oba antiviry současně,ať se o ty viry poperou a všechny je zničí.A s tím vykřičníkem už dal radu Jan Fiala-kontaktuj podporu AVG.Nebo si ho přelep na monitoru izolepou,ať není vidět.:-D
A když už se bojíš napadení-máš mít vše zálohované a vytvořený obraz systémového disku,pak to obnovíš za pár minut.

Jednoznačné odpovědi existují, ale liší se dle toho, kdo odpovídá.
Běžní uživatelé: "bez pořádného antiviru (nejlépe typu Internet Security) se vůbec neodvážím připojit internet" - a pak se diví, kde se jim vzal ten bordel v systému, protože nepřemýšlí a spoléhají se na to, že antivir jim všechno zachytí).
Profesionálové: "antivirus je zbytečnost" - a mají systém čistý po několik let bez nutnosti přeinstalace, protože umí používat mozek.

... Jinak by těch antivirů nebylo vyvíjených tolik.

Reklama a pověry jsou mocné zbraně!

Přes VPN si můžeš stáhnout warez (a jiné svinstva) úplně stejně, jako bez použití VPN.

Pochop, že v dnešní době už nehrají hlavní roli v nákazách viry, využívající k samošíření díry v zabezpečení, ale malware typu spyware/adware, který vyžaduje aktivní součinnost uživatele! To znamená, že aby ses nakazil, musíš tu věc stáhnout a spustit! A antivir je Ti v tuhle chvíli naprd, protože - jak už plyne z názvu - rozeznává pouze viry.