Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AVG - oranžový vykřičník na ikoně v system tray bez zjevných příčin

Dobrý den,

Už pár dní mám na ikoně AVG v system tray oranžový vykřičník - obrázek 1

Program ale nic nehlásí - obrázek 2. Antivirová databáze i verze program jsou aktuální, hluboký test nic nenašel a přesto vykřičník nezmizel.

Restartování nemá žádný vliv. Pravděpodobně to je chyba programu, ale také to může znamenat nějakou hrozbu, kterou bych nerad zanedbal.

I když jsem udělal všechno, co mě napadlo, nedospěl jsem k jednoznačnému závěru.

Prosím Vás o radu.

Děkuji

PS. Nevím, jestli to může nějak souviset přímo z windows, ale tady je moje verze - obrázek 3

Všichni tu jednohlasně radí,abys to AVG odinstaloval a používal ten Defender.Ty jsi ale chytřejší a stejně neposlechneš,tak si to AVG nech,zapni si nejlépe oba antiviry současně,ať se o ty viry poperou a všechny je zničí.A s tím vykřičníkem už dal radu Jan Fiala-kontaktuj podporu AVG.Nebo si ho přelep na monitoru izolepou,ať není vidět.:-D
A když už se bojíš napadení-máš mít vše zálohované a vytvořený obraz systémového disku,pak to obnovíš za pár minut.

Jednoznačné odpovědi existují, ale liší se dle toho, kdo odpovídá.
Běžní uživatelé: "bez pořádného antiviru (nejlépe typu Internet Security) se vůbec neodvážím připojit internet" - a pak se diví, kde se jim vzal ten bordel v systému, protože nepřemýšlí a spoléhají se na to, že antivir jim všechno zachytí).
Profesionálové: "antivirus je zbytečnost" - a mají systém čistý po několik let bez nutnosti přeinstalace, protože umí používat mozek.

... Jinak by těch antivirů nebylo vyvíjených tolik.

Reklama a pověry jsou mocné zbraně!

Přes VPN si můžeš stáhnout warez (a jiné svinstva) úplně stejně, jako bez použití VPN.

Pochop, že v dnešní době už nehrají hlavní roli v nákazách viry, využívající k samošíření díry v zabezpečení, ale malware typu spyware/adware, který vyžaduje aktivní součinnost uživatele! To znamená, že aby ses nakazil, musíš tu věc stáhnout a spustit! A antivir je Ti v tuhle chvíli naprd, protože - jak už plyne z názvu - rozeznává pouze viry.