Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na stříhání videí

Zdravím,chci se zeptat jaký editor byste mi doporučili na střih videa z kamery na helmu? Nepotřebuji zde kdovíjaké funkce,spíš aby zde bylo snadné některé video vložit víckrát a sestříhat ho a aby program pracoval rychle a nesekal se.Díky moc za tipy :)

To sekání bude taky záležet na rozlišení a fps videa a hlavně na výkonu PC. Já na střih z mojí kamery bml používám Sony Vegas. Nedávno byla nějaká verze za 20€. Jinak dost chválený program je Blackmagic DaVinci Resolve, ale nikdy jsem netestoval.

Nápad: tyhle dotazy tu jsou furt co každý měsíc, nestálo by za to napsat Článek o programech na střih videa? Myslím udělat nějaké srovnání:
1) free
LightWorks
Filmora
Openshot
Kdenlive
Avidemux
asi ještě 3
Windows movie maker / podobné v Win 10 (tam se to jmenuje asi jinak, nevím, jak je to přepracované)

2) "bundlované programy" k HW, foťákům hrám, vypalovačkám(kdysi)
-různé Ulead, CorelVideo, Cyberlink, Pinnacle

3) ty nejlepší
Hitman
Premiere
Vegas
Davinci resolve

myslet na jednotlivé aspekty jako složitost ovládání, rozsah možností, omezení ve free verzi, detailnost nastavení , základní charakteristika (zda to umí animaci parametrů, tracking, více stop, blending,možnosti audia), rozumitelnost bez čtení nápovědy

Zkus se podívat sem:
https://pc.poradna.net/articles/1110810-video-editory-i-uvod-jednoduchy-editor-zdarma, je tam zmíněn ještě Lumiera a cinarella

Třeba nevýhoda programů na střih zdarma podle mě jsou ty omezení. Dříve jsem pár zkoušel. Nevím přesné názvy, ale měly omezený render třeba jenom na 720p. Za 1080p si už člověk musel připlatit. A 720p v dnešní době je už značně nedostatečné.

Právě že namám v měřku, vím, jen že existují, ale nemám čas je vyzkoušet všechny,ale rád bych Pracuji v sony vegas 13 a takže mám jednu zkušenost. (strohé UI, mnoho možností,, semtam záseky, "profesionálně zkostnatělý"*-nepružný, bez zkušeností si na tom začátečník vyláme nohy-např defaultně zapnutý motion blur, program, kterému chybí přívětivost )

* Tím myslím, že prostě občas je dost složité v tom něco nastavit, protože je to "pro profesionály dělané". Například takový export a nastavení kvality, mraky podobných kodeků, nepřehledné, předefinované stadardy. Naopak napříkald handbrake (program z jiné kategorie, spíše rychlý převodník videa než střihový program nese trochu známku UX promyšlenosti, nejsou v něm nějaké zrady, je to dělané pro amatéry i pro ty, kteří seí chtějí customizovat parametry x64 enkderu)

Což o to, souhlasit se dá, ale když si přečtu zadání tazatelky, asi bych to směřoval spíše k tomu Windows Movie Makeru. Premiéru/Vegas bude studovat celý víkend - a po něm zjistí, že vlastně ještě nic neumí :-)

Lepší videoeditory/střižny mi přijdou jako jedny z nejnáročnějších aplikací pro normální lidi. O dost složitější než třeba Photoshop.

Lepší videoeditory/střižny mi přijdou jako jedny z nejnáročnějších aplikací pro normální lidi.

To máš logické. Kdybys viděl profi nelineární střižny, co máme v televizi, třeba na Symbolixu nebo na Silicon graphics, to je k naučení za několik měsíců pilné práce. Profi střižna musí umět tisíce věcí (nejen střih a fejdy (=prolínání), ale i zpomalení, zrychlení, pozpátku, vyrovnání barev, synchronizaci, obrazové a zvukové efekty, míchačky atd atd...), tomu pak odpovídá příslušná složitost, jednoduše to prostě udělat nejde. Když chceš profi střih, je to prostě náročné. Taky to běží jen na super počítačích, které jsou určeny jen pro zpracování střihu. Lidem doporučuji Kdenlive, zdarma, dovede udělat s relativně malou námahou téměř profi film včetně titulků a podtitulků.

Pokud nemáš nějaké obzvláštní požadavky, pak doporučuji běžný Windows Movie Maker. Je jednoduchý, ovládání intuitivní. Práce s ním jde zvládnout poměrně rychle a videa v něm zpracovaná jdou bez problémů. A je free v plné verzi a v češtině. Stáhneš jej bez problémů, třeba zde na Slunečnici: https://www.slunecnice.cz/sw/windows-movie-maker/
Dělám s ním už cca 3 roky, videa z mobilů i z outdorky Niceboy Vega 4K a pro běžnou potřebu a rychlou práci mi vyhovuje.;-)