Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení grafické karty přes ExpressCard

Ahoj,
proházel jsem si různé periferní hračky pro notebooky na aliexpresu a narazil jsem na externí "docking box", který se dal propojit s notebookem přes rozhraní ExpressCard, ne přes dokovací konektor. Mimo jiné ta dokovací stanice měla PCIe a tím pádem bylo možné používat libovolnou externí grafickou kartu. To mě docela zaujalo. Mám notebook s rozhraním ExpressCard a dostal jsem pracovní, takže je navíc a prodávat se mi ho nechce. Na druhou stranu, má jen slaboučké Intel HD Graphics 620 a já mám docela rád WoT. Myslíte si, že to může fungovat? nebo je to nějaký čínský bazmek, který už z principu nefunguje. Nevím, zda to ExpressCard umí a navíc je to přes kabel dlouhý tak půl metru. Mašinka stojí od 35 do 100 dolarů, dle prodejce. Díky za postřehy.

Fungovat to zrejme bude, ale na hrani zapomen. "Komunikace" mezi CPU a GPU bude otresna, pokud budes neco pocitat jen na karte, tak by to vyuziti snad mohlo mit. Na hrani s externi grafikou tak maximalne razer core (a ted je tusim jeste neco obdobneho od jineho vyrobce), ale to jede pres Thunderbolt a jen samotna pixla je draha jak zlaty prase.

Díky za odpovědi. Tak trochu jsem měl tucha, že to nebude tak jednoduché. Koukal jsem na youtube, kde jim to funguje - těžko říci jak moc dobře a zda to není nějaký fake a dočetl jsem se, že maximum je 150 W a pak se adaptér sekne. Možná by to šlo obejít kartou, která má vlastní napájení. Jinak notebook má jak dokovací konektor, tak i EpxressCard slot. Jestli se někde domáknu levné nebo použité karty, tak to stejně asi prubnu :-)