Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WDmycloud se nezobrazuje

Zdravím, wdmycloud se mi nezobrazuje jakožto úložiště v PC, takže nemám vlastně přístup ke svým souborům.
Kontroloval jsem nastavení na internetové stránce cloudu, zkoušel jsem připojit síťovou jednotku, restart, připojit a zas odpojit - marně. PC se vyloženě tváří, že všechno perfektně funguje jakoby nic...
Možná je to kvůli nějaké aktualizaci, taky už jsem párkrát četl, že windows 10 (můj systém) je plný japonců Samo Seto. Taky to není poprvé, posledně jsem na to zavolal odborníka, ale neuvěřitelnou osudovou ironií to pár dní před jeho příchodem začlo fungovat - jak naschvál. Ale teď už to trvá moc dlouho a ten krám se prostě neukazuje a já potřebuju nějaké řešení konečně! (Samo se to posere, samo se to nespraví, jak asi všichni víme)
Stojí za zmínku, že na notebooku to vždycky fungovalo a je tam taky win10.

Snažil jsem se to zprovoznit, ale nic co se mi podařilo najít k ničemu nebylo, takže jsem už bezradnej a obracím se sem s prosbou o pomoc a všem děkuju za rady :?:

Nevím, který technický parametry jsou jak relevantní, takže budu asi znít jak totální blb (omlouvám se), ale jsem zvyklý:
Model WDBCTL0020HWT, rozhraní gigabitový ethernet, připomínám systém win10 (i když jako posedlý se "choval" už předtím)

PS: Notebook ani není můj, jen je ve stejný domácnosti a i kdyby, tak "tak choď na notebook" a "třeba je fakt posedlý, zkus ho vyměnit" se nebere jako odpověď! Děkuji za pochopení.

Ahoj zoufalce a ostatni, ktori maju rovnaky problem,

Neviem ci je tato tema aktualna ale mam odpoved.
Sam som sa k nej nevedel dopatrat X mesiacov az nakoniec viem v com to je a aj ako to napravit.

Ako si pisal, problem sposobila aktualizacia Windows 10 fall creators update. Po nainstalovani tejto aktualizacie sa v systeme vypne podpora pre zdielanie suborov protokolu SMB 1 a treba ju rucne znova zapnut. Po znovuzaskrtnuti vsetkych policok budu vsetky sietove polozky viditelne v sieti ako PC.

Postup je nasledovny:
1) kliknut na lu­pu a na­pisat "Ovlá­da­cí pa­ne­ly"
2) ná­sled­ne kliknite na "Pro­gra­my"
3) "Pro­gra­my a funkcie"
4) Za­pnut alebo vy­pnout funk­cie sys­té­mu Win­dows
5) Pod­po­ra pre pro­to­kol sdíielania sou­bo­rov SMB 1.0/CIFS
6) Mu­sía byt za­skrt­nu­te (za­pnu­te) vsetky tri po­líč­ka "Kli­ent SMB 1.0/CIFS", "Ser­ver SMB 1.0/CIFS" a "SMB 1.0 CIFS Au­to­ma­tic Re­mo­val".
7) Osob­ne som ne­mal za­pnu­te (za­škrt­nu­te) "Kli­ent SMB 1.0/CIFS"

Nieje zac. :)