Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WDmycloud se nezobrazuje

Zdravím, wdmycloud se mi nezobrazuje jakožto úložiště v PC, takže nemám vlastně přístup ke svým souborům.
Kontroloval jsem nastavení na internetové stránce cloudu, zkoušel jsem připojit síťovou jednotku, restart, připojit a zas odpojit - marně. PC se vyloženě tváří, že všechno perfektně funguje jakoby nic...
Možná je to kvůli nějaké aktualizaci, taky už jsem párkrát četl, že windows 10 (můj systém) je plný japonců Samo Seto. Taky to není poprvé, posledně jsem na to zavolal odborníka, ale neuvěřitelnou osudovou ironií to pár dní před jeho příchodem začlo fungovat - jak naschvál. Ale teď už to trvá moc dlouho a ten krám se prostě neukazuje a já potřebuju nějaké řešení konečně! (Samo se to posere, samo se to nespraví, jak asi všichni víme)
Stojí za zmínku, že na notebooku to vždycky fungovalo a je tam taky win10.

Snažil jsem se to zprovoznit, ale nic co se mi podařilo najít k ničemu nebylo, takže jsem už bezradnej a obracím se sem s prosbou o pomoc a všem děkuju za rady :?:

Nevím, který technický parametry jsou jak relevantní, takže budu asi znít jak totální blb (omlouvám se), ale jsem zvyklý:
Model WDBCTL0020HWT, rozhraní gigabitový ethernet, připomínám systém win10 (i když jako posedlý se "choval" už předtím)

PS: Notebook ani není můj, jen je ve stejný domácnosti a i kdyby, tak "tak choď na notebook" a "třeba je fakt posedlý, zkus ho vyměnit" se nebere jako odpověď! Děkuji za pochopení.

Ten MyCloud, pokud funguje, tak má přidělenu IP adresu - vnitřní. A je zapojený do tvé vnitřní sítě, není "někde" v internetu.
Pokud se na MyCloud dostaneš přes tento počítač a ikonku, tak se na něj musíš dostat i přes IP adresu.
Takže jako IP adresu má přidělenu?
Co přesně jsi zadal do adresního řádku a kam?
Zkus snímek obrazovky, ať se pohneme.
Svou vnitřní adresu klidně můžeš zveřejnit (typicky 192.168.x.x), na tu se ti nikdo nedostane.

že jsem blbec, to vím
do příkazovýho řádku jsem to jen zkopíroval - jen IP, nevím proč jsem tam dopsalo to stupidní http!
a ano, to jsem zvládl dostanu se do internetové stránky cloudu (nebo jak to mám nazvat), to stačí i kliknout na ikonku nebo zadat ip přímo do prohlížeče, ale já se potřebuju dostat do úložiště, ke svým souborům, tahle složka se nezobrazuje a o to tu celou dobu jde přece!

Tak teda když jsem ty lomena napsal jaks mi ukázal, tak to vážně zabralo!!! jsem tam! DĚKUJU MOCKRÁT! ty jsi fakt frajer :puff:

hele a dá se to nějak udělat, aby se to zobrazovalo normálně a nemusel jsem to dělat tak zdlouhavě? i když se mi podařilo tam dostat, tak se tam můžu dostat jenom když pokaždé zopakuju tenhle IT proces

Vytvoř si zástupce nebo si namapuj disk. Zástupce bude pro tebe jednodušší.
Připoj se k NAS, na složce, kterou chceš vidět pravá myš / Odeslat / Plocha - vytvořit zástupce.
Na ploše pak budeš mít zástupce přes IP adresu, přes kterého se na NAS dostaneš vždy.

Problémy:
NAS nemá v síti pevnou IP adresu, ale router mu ji přiděluje dynamicky. Pak se bude IP adresa časem měnit a zástupce přestane fungovat. Stačí na routeru nastavit, že adresa má být ststická. Pak router NASu přidělí vždy stejnou adresu

samoseto bude asi nějaký zlý duch, proto ta litanie, žejo.
nastavení ve wdsráči je v pohodě, na notebooku to funguje a fungovalo, na počítači to taky fungovalo, pak přestalo, pak to zas fungovalo a teď zase ne, bez jakéhokoli zásahu do nastavení cloudu, takže tady problém bejt nemůže.
ne, vážně, četls tu litanii? je to tam napsaný

Ahoj zoufalce a ostatni, ktori maju rovnaky problem,

Neviem ci je tato tema aktualna ale mam odpoved.
Sam som sa k nej nevedel dopatrat X mesiacov az nakoniec viem v com to je a aj ako to napravit.

Ako si pisal, problem sposobila aktualizacia Windows 10 fall creators update. Po nainstalovani tejto aktualizacie sa v systeme vypne podpora pre zdielanie suborov protokolu SMB 1 a treba ju rucne znova zapnut. Po znovuzaskrtnuti vsetkych policok budu vsetky sietove polozky viditelne v sieti ako PC.

Postup je nasledovny:
1) kliknut na lu­pu a na­pisat "Ovlá­da­cí pa­ne­ly"
2) ná­sled­ne kliknite na "Pro­gra­my"
3) "Pro­gra­my a funkcie"
4) Za­pnut alebo vy­pnout funk­cie sys­té­mu Win­dows
5) Pod­po­ra pre pro­to­kol sdíielania sou­bo­rov SMB 1.0/CIFS
6) Mu­sía byt za­skrt­nu­te (za­pnu­te) vsetky tri po­líč­ka "Kli­ent SMB 1.0/CIFS", "Ser­ver SMB 1.0/CIFS" a "SMB 1.0 CIFS Au­to­ma­tic Re­mo­val".
7) Osob­ne som ne­mal za­pnu­te (za­škrt­nu­te) "Kli­ent SMB 1.0/CIFS"

Nieje zac. :)

Na připojení potřebuješ klienta. Protože jsi jej neměl zaškrtnutého, nedostal jsi se na NAS.
SMB 1.0 je děravý, proto jej nějaká aktualizace vypnula.
Zapínat si SMB server nepotřebuješ, protože se k tobě nikdo připojovat nebude. Takže stačí mít zapnutého SMB 1.0 klienta, pokud ten WD my krám aktualizací firmware nepodporuje novější a neděravou Sambu.