Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hyper-V na Windows 10 - stále vypíná systém při nájezdu

Ahoj ,

řeším problém s Hyper-V na windows 10 . Pokud jej zapnu tak při nájezdu windows se začne počítat vždy vypínat. Jakmile se objeví "Vítejte" změní se následně ve "Vypínám" a stále dokola .
Jedná se o notebook Dell Precision M5520 .

Potřeboval bych ho mít zaplý , abych si rozjel XP mode kvůli práci . Řešil někdo tento problém ? Na zahraničních webech se taky o tom píše ale nepřišel jsem na žádné řešení problému . Díky

Ovládací panely / programy a funkce / zapnout nebo vypnout funkce systému windows / hyper-V - deaktivovaný . Stačí ho mít takto vypnutý abych mohl nainstalovat jiný virtual ?
Já ho zapnout ani nemůžu , jinak mi windows nenabootuje a skončí vypnutím . Našel jsem o tom něco na zahraničním webu že windows 10 má nějákou vnitřní chybu a problém s hyper-V mají v podstatě všichni ten co já popisuju.

Tak už to bývá. Bylo to tak i s předchozím XP mode ve Windows 7. Buď to jelo a pak to fungovalo dobře.
Nebo to z nějakého důvodu jet přestalo - něčím se to rozjebalo a už jsi to dohromady prostě nedal.
Proto mám raději třeba Virtual Box, u kterého vím, co se děje a není tak hluboko zanořený do systému.

Nazdar.
• Necetl jsem to nejakcelé, ale ten Hyper-V jsi aktivoal jen v BIOSu nebo i ve Windows ? Mas Windows typu PRO ? Na Windows Family neni Hyper-V mozné provozovat.

[TiP] ~ Pro aktivaci prvku "Hyper-V" ve Windows, muzes rychle aktivovat pomoci "PowerShell" :

Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName Microsoft-Hyper-V –All

• Jinak klasicky v "programy" - "pridat odebrat" - "soucasti systému" - etc etc :
[82012-hv-png]

• Pres "CMD" a sluzbou "DISM" :

DISM /Online /Enable-Feature /All /FeatureName:Microsoft-Hyper-V

[82013-virtualisation-png]