Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 144hz monitor a apu

Zdravím, kupoval jsem počítač výhradně na csgo s apu ryzen 2200g bez gpu, hraji na low s nízkým rozlišením při kterém jedu na 240fps+ tak bych se chtěl zeptat jestli je nějaká šance bez gpu rozjet 144hz monitor.. předem díky

• Nejspis ano, podle popisku se nedostane pres "60Hz" hranici, ale neslo by jen technicky v ohledu "portu" pouzit konvertért (nebo adapter v CZ?) [DVI-D] na [DisplaPort], ktery by opet ciste technicky "1080p@144Hz" zvladnout mohl ?
* Navic tahat z [APU] FPS je .. (V10 je na hrani v rozliseni 720p@60fps nebo 1080p@30fps)

https://www.tweaktown.com/reviews/8520/amd-ryzen-3-2200g-5-2400g-review/index.html

podpora pro Freesync je. Ale pokud dosahuješ 240FPS, není pro FS důvod. Stačí připojit pomocí HDMI nebo lépe DP (pokud deska má). Pokud ne, budeš limitován 100Hz

On my 2400G Freesync and 144Hz works when i use Displayport. With HDMI Freesync worked too but it 100Hz was the max Hz i got.

As long you get a display with less than 49Hz min range and at least 100Hz max range (better 144Hz) frame doubling should work. I would avoid any 60Hz or 75Hz Freesync displays because they dont have frame doubling.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/807m15/2200g_and_freesync/

nešlo by to přes "adaptér." Limit je v tom, že cokoli jiného než DP má "slabší" parametry. Tj. Dp na cokoli je možné, ale obráceně budeš vždy limitován původním rozhraním (např. HDMI).

Nicméně některé desky zvládly HDMI2.0, tudíž, pokud bys sehnal monitor s tímto rozhraním a tvá deska by to podporovala, by to mohlo jít tudy.
https://www.heise.de/ct/ausgabe/2018-5-AM4-Mainboards-fuer-AMD-Ryzen-G-3965667.html

Na test doporučuju zajít k někomu, kdo má moderní 4K telku s HDMI2.0

nešlo by to přes "adaptér."

• Proc, nebo proc by to nemelo jit ?
• Kuprikladu kdyz zapojim adapter "DVI -> DP" a nasledovne na port DP na monitoru tak nepojede ?
* Jestli ma na zakladni desce i monitoru port[DVI] tak proc rovnou nepouzit [DVI] (které zvladne 1080p@144Hz bez AUDIO) ne ? Nebo to by také neslo ? Bez potreby nejakého adaptéru.