Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cisteni mainboardu vodou se saponatem

Zajimaly by me vase prakticke zkusenosti.

Mam par starych mainboardu, na ktere stlaceny vzduch nezabira, a koupit kanystr IPA se mi moc nechce.
Jsou to vesmes pocitace kategorie XT az 286, takze zadne BGA a podobne drobotiny se nekonaji :)

[3DqQ4Oe.jpg]

Ta vytekla baterka se stejne bude cistit kyselinou citronovou, takze nejaka ta voda se na mainboard prece jen dostane. Oplachovat budu asi filtrovanou vodou.

Litrovka izopropylu stojí kolem 250 korun například https://www.gme.cz/cistici-pripravek-izopropanol-1000ml nebo https://www.ges.cz/cz/izoprop-1l-GES08000029.html není nutné kupovat hned 10l kanystr.
Já jsem takovou špínu odstraňoval tak, že jsem při foukání tomu pomáhal párátkem nebo špejlí. Ani si už přesně nepamatuju, jestli to stačilo, nebo jestli jsem to nedočišťoval lihen (jiný než denaturovaný jsem sto pro nepoužil) špejlí omotanou na konci vatou. Poslední roky nějak na čištění počítače kašlu.